Polecamy
Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Sugestie programowe
25/12/20
Wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię
Sugestie słuchacza
24/12/20
Dla większości z nas ta coroczna wieczerza ma w sobie coś ze „świętości”, bo tradycja, nastrój, staranne przygotowania, aby było pięknie, obficie, świątecznie, no i oczywiście, abyśmy byli jak najliczniej „zgromadzeni” rodzinnie i aby nikt nie był sam tego wieczoru. A jak się to wszystko ma do naszego zgromadzenia tutaj, w tej świątyni, na trwającej w tym momencie świętej wieczerzy, którą jest Eucharystia? Jak tę świętą wieczerzę przeżywamy? Na ile rozumiemy jej sens?
Homilia do dorosłych
24/12/20 ks. Mariusz Pohl
Dlatego teraz, podczas Pasterki, w ten tak uroczysty i nastrojowy wieczór, chcemy stanąć przed Panem ze swoimi skargami i pytaniami. Czy to odpowiedni moment i okazja? Cóż, może wolelibyśmy w takiej chwili nie pamiętać o trudnych i przykrych sprawach, ale przecież takie jest nasze życie. Zresztą, w obliczu szopki betlejemskiej i jej ubóstwa, żadne ludzkie doświadczenie, uciążliwość czy nawet nieszczęście nie jest czymś niestosownym. Jezus przyszedł na świat w tak trudnych okolicznościach, że zrozumie każde nasze cierpienie.
Homilia do dorosłych
24/12/20 ks. Konrad Sulmirski
W gruncie rzeczy serce każdego z nas jest gospodą, a my jesteśmy jej gospodarzami. I czasem nasze gospody są wypełnione po brzegi rozmaitymi osobami, sprawami, myślami, rozterkami, niekiedy rzeczywiście poważnymi. Nie sposób całkowicie „wyprosić” te wszystkie rzeczy na zewnątrz.
Sugestie słuchacza
25/12/20 Aleksandra Cejrowska
Ostatnie dni Adwentu to czas wypełniony wieloma obowiązkami (zarówno tymi kościelno-duszpasterskimi, jak i tymi domowo-przedświątecznymi – kaznodzieja też ma dom i chce go przygotować na święta), może być więc trudno znaleźć czas na refleksję, medytację, lekturę ciekawych tekstów – słowem to wszystko, co może pomóc w przygotowaniu homilii. Kolejna trudność to teksty biblijne, które znajdujemy dzisiaj w liturgii – są nie lada wyzwaniem dla każdego homilisty. Na koniec wspomnę jeszcze o słuchaczach – z pewnością nie ułatwiają zadania kaznodziei. Są wśród nich i ci, którzy słuchają słowa Bożego co niedzielę, i ci, którzy być może nie słyszeli go od Wielkanocy, a może nawet od ubiegłorocznego Bożego Narodzenia.
Homilia do dorosłych
25/12/20 ks. Szymon Bajon
Wracamy do domu. Choć trudno nie myśleć dziś i o tych, którzy nie mają dokąd wracać. Albo nie mogą wrócić do domu. Myślę więc dziś o niektórych z nich. Myślę o tych, którzy przebywają w szpitalach, często bardzo samotni i w tej samotności zmagający się z cierpieniem. Pewnie bardzo chcieliby wrócić do domu. Myślę o tych, którzy niedawno stracili bliskich. Ich dom stał się przerażająco pusty. O jakże chcieliby wrócić do domu sprzed roku, gdyż w tym roku święta będą niestety inne. Z niejednym pustym, milczącym miejscem. Myślę o bezdomnych, którzy nie mają domu i o samotnych, których domowa pustka przygniata. Dokąd mają wracać na święta?