Polecamy
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł

Homilie okolicznościowe

11/11/20 ks. Maciej Kubiak
Od tylu wieków powtarzamy: Polonia semper Fidelis, czyli Polska zawsze wierna. Wierna Bogu i Ewangelii. Wielu z nas wie, co to jest być chorym i wrócić do zdrowia. Przenieśmy ten obraz na historię naszej ojczyzny. Trzeba nam cenić i bronić tej wolności, która nas tyle kosztowała i tej solidarności, która nie tylko w Polsce, ale i w Europie zapoczątkowała i dokonała tyle dobra.
11/11/20 ks. Radosław Rychlik
Przed Chrystusowym ołtarzem dziś rozpostarte barwy ojczyste. Cała Polska przybrała barwy biało-czerwone. Ci wszyscy, którzy dumni są z tego, że żyją w wolnej i niepodległej Polsce wywiesili dziś flagi. Jak wiele tych flag na naszych domach. Jak wielu z nas jest dziś dumnych z niepodległości Polski. Czy idąc do kościoła widzieliście to niekończące się morze biało-czerwonych flag? Nawet tego nie wszystkim się chce…
08/12/20 ks. Franciszek Zawadzki
Któż z nas nie doświadcza uwikłania w grzech, słabości, bólu, niezrozumienia, bezsensu... Nie jesteśmy temu winni. To coś, co koniecznie wpisane jest w życie każdego z nas. To jest właśnie grzech pierworodny, który ciąży nad światem. Można powiedzieć – to co jest początkiem każdego człowieka, co jest nieuchronne w ludzkim życiu, to grzech.
08/12/20 ks. Piotr Wojnar
Słyszymy o grzechu pierworodnym, od którego Maryja była wolna. I ta nauka jest przykra dla wielu, że człowiek od pierwszych chwil nosi w sobie skazę, która przez resztę ziemskiego życia będzie go popychać ku złu. Z pogardą komentują – katolicy twierdzą, że rodzimy się chorzy!
31/12/20 Aleksandra Cejrowska
Poniżej, tak jak w materiałach na niedzielę, publikujemy tzw. „sugestie słuchacza”, które mogą być wykorzystane przy tworzeniu własnej homilii na mszę świętą połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego (31 grudnia).
31/12/20 ks. Piotr Śliżewski
Sylwester jest symboliczny, bo pozwala nam zatrzymać się przy prawdzie o mijającym czasie. W tę noc stajemy się o rok starsi. Nie biologicznie, ale formalnie. Dlatego Sylwester staje się okazją do przemyśleń nad tym, co robimy z czasem, który posiadamy. W wielu parafiach jest zwyczaj podsumowywania minionego roku. Wylicza się, ile odbyło się w trakcie niego chrztów, pogrzebów, ile osób zawarło związek małżeński, ile podeszło do pierwszej komunii świętej. Dokonuje się podliczenia duchowego dorobku wspólnoty.