Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł

12 niedziela okresu zwykłego

21/06/20
Eucharystia jawi się jako źródło i jednocześnie szczyt całej ewangelizacji
21/06/20 Danuta Stankiewicz
Stwórcza moc otwiera przestrzenie życia ludzkiego
Homilia do dorosłych
21/06/20 ks. Maciej Kubiak
Każdy z nas często i chętnie spotyka się z tymi, których kocha i przez których jest kochany. Wykorzystajmy to skojarzenie i ten obraz: Jeśli w Boga wierzymy i kochamy Go, to komunia święta będzie tego potwierdzeniem. Czy możemy powiedzieć, że kochamy rodziców, którzy są w domu starców, jeśli odwiedzamy ich tylko na Wielkanoc i Boże Narodzenie? Wraca pytanie postawione młodzieży w Częstochowie przez św. Jana Pawła II: „Powiedz mi jaka jest twoja miłość, a ja powiem ci kim jesteś”.
Homilia do dorosłych
21/06/20 ks. Radosław Rychlik
Kiedy człowiek odczuwa przed czymś strach, to unika źródła owego niebezpieczeństwa. Jednocześnie zabezpiecza się na ewentualną konfrontację z rzeczywistością, której się lęka. Do końca nie uda nam się jednak wyeliminować wszystkich źródeł naszych obaw i lęków. Swoją codzienność warto więc zawierzyć Bożej opatrzności. Swoją przyszłość złożyć w rękach kochającego Boga Ojca.
Homilia do młodzieży
21/06/20 diakon Konrad Sulmirski
A jednak okazuje się, że nawet tak piękna relacja, jaką jest przyjaźń, bywa zawodna. Dotkliwie doświadczył tego sam Chrystus w Ogrójcu, kiedy musiał zmierzyć się ze zdradą Judasza. Jeszcze mocniej przekonał się o tym prorok Jeremiasz, który przyznał, że „wszyscy z nim zaprzyjaźnieni wypatrują jego upadku”. Siła przyjaźni, choć wielka i cenna, okazuje się nie być absolutną. Może zostać pokonana przez zawiść i zazdrość czające się w ludzkich sercach, a następnie doprowadzić do tego, że tym, kto zrani podstępnie (a przez to najmocniej!), będzie ten, z kim wcześniej żyliśmy w życzliwości i zażyłości.
Homilia do dzieci
21/06/20 ks. Konrad Zygmunt
Spróbujmy odkryć, co Jezus mówi do nas. Nasze włosy na głowie są policzone. Kto z was wie, ile ma włosów? (nikt z nas). A czy jest łatwo policzyć włosy na głowie? (nie, bardzo trudne). Może ktoś kiedyś się tego podejmie, ale to będzie na pewno trudna i bardzo żmudna praca.