Polecamy
Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Poradnik praktyczny
Jacques Vernay, Bénédicte Draillard
KSIĄŻKA
24,90 zł 8,00 zł

13 niedziela okresu zwykłego

28/06/20
Liturgia jest celebrowaniem ewangelizacyjnej działalności oraz źródłem dawania siebie
28/06/20 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Co znaczy być dojrzałym chrześcijaninem?
Homilia do dorosłych
28/06/20 ks. Paweł Pacholak
Dlaczego za każdym nieomal razem, toczyć trzeba walkę, aby pokochać człowieka autentycznie, a nie po swojemu, nie według własnej autorskiej recepty, nie według własnych wyobrażeń o szczęściu? Dlaczego takie dramatyczne jest często zmaganie się z Bożymi przykazaniami tam, gdzie przywiązaliśmy się do własnego pomysłu na miłość?
Homilia do dorosłych
28/06/20 ks. Tomasz Szałanda
A jednak Bóg nie poddaje się, nie rezygnuje, sobie nie odpuszcza… Bo przecież nie tylko przychodzi do nas w czasie naszej rozmowy z Nim (modlitwy), czytania Jego słowa (Biblii), Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu czy spowiedzi. Przychodzi do nas w innych ludziach. Pragnie być z nami także i w ten sposób i przypomnieć o sobie. Kiedyś wraz z będącym u mnie kolegą, zrobiliśmy śniadanie ubogiemu, który przyszedł prosząc o chleb.
Homilia do młodzieży
28/06/20 o. Marcin Wrzos OMI
Nie tak dawno kard. Krajewski napisał, że jako chrześcijanie zjedliśmy już kilogramy Jezusa podczas Komunii Świętej. To chyba prawda. Czas, aby to było widoczne po ewangelicznym sposobie życia, wychodzącym do ludzi, szczególnie do najbardziej potrzebujących. W roku liturgicznym, który przeżywamy pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”, przychodzi moment, aby potraktować Jezusa bardziej na serio.
Homilia do dzieci
28/06/20 Danuta Szelejewska
W życiu człowieka obok chwil radosnych i pełnych optymizmu są takie, które każdy z nas wolałby oddalić od siebie jak najszybciej. Starajmy się wtedy zaufać Panu, a na pewno się nie zawiedziemy. On jest zawsze z nami, możemy się na Nim oprzeć w trudnych chwilach.