Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł

4 niedziela wielkanocna

Sugestia programowa
03/05/20
Chrześcijanie są nieustannie prowadzeni i karmieni przez Dobrego Pasterza
03/05/20 Anna Lipczyńska
Owszem, ta uroczystość już była wczoraj, wyjątkowo, i właśnie dlatego dobrze byłoby wyjaśnić tę liturgiczną zamianę (może niekoniecznie w homilii…). Wielu niedzielnych katolików może być zaskoczonych, zdezorientowanych, czy nawet zawiedzionych „pominięciem” Matki Bożej Królowej Polski. Warto ich „uspokoić”, że Matka Boża zawsze jest nam wierna. A my?
Homilia do dorosłych
03/05/20 Tomasz R. Kubak
Jezus jest bramą, przez którą wchodzimy najpierw do życia wiecznego, do nieba, ale też jest bramą do naszego wewnętrznego domu, do naszego serca, do poznania i zrozumienia naszej egzystencji, naszej tożsamości, naszej godności i tego, jak postrzega nas Bóg. Życie z Jezusem, słuchanie Jego słowa pozwala nam zrozumieć, kim jesteśmy, pozwala nam zrozumieć nasze własne serce i nasze pragnienia.
Homilia do dorosłych
03/05/20
Niedziela Dobrego Pasterza, dzień szczególnych modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne niesie ze sobą wielką potrzebę, aby pogłębić w sobie tę szczególną wartość jaką jest zaufanie Jezusowi Chrystusowi. Nikt bowiem nie wchodzi przed drzwi, nie przekracza bramy czy wejścia, jeśli nie kieruje się choćby minimum zawierzenia i ufności wobec tego, kto go prowadzi do wnętrza domu. Już sama znajomość głosu, jego barwy, tonu sugeruje, że warto bez cienia wątpliwości wejść do środka za prowadzącym Przewodnikiem, którym jest sam Jezus Chrystus (J). Dzisiaj otwierają się przed nami nowe horyzonty zaufania.
Homilia do młodzieży
03/05/20 ks. Jacek Zjawin
Po pierwsze owca – zwierzę i pasterz – człowiek, to dwa różne poziomy życia. Jest ogromna przepaść pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, mimo że wielu ludzi twierdzi, że kocha zwierzęta a zwierzęta kochają ich. Jeszcze większa przepaść istnieje pomiędzy Bogiem – Stwórcą, a człowiekiem – stworzeniem. W życiu duchowym bardzo ważne jest by zająć właściwe miejsce i nie próbować „być Bogiem”.
Homilia do dzieci
03/05/20 ks. Tomasz Rogoziński
Pan Jezus używa dzisiaj jeszcze jednego obrazu, który może nam się wydawać trudniejszy do wyobrażenia. Mówi o sobie, że jest bramą owiec. Owce były zaganiane na nocleg do zagród, czasami takie ogrodzenia, to były chaszcze i krzaki, znalezione gałęzie, do dzisiaj tak czynią pasterze np. w Afryce, aby chronić swoje bydło. A co z bramą? Na pastwisku daleko od miejscowości nie było ani metalowych, ani drewnianych bram, zatem bramą często był sam pasterz, który kładł się w wejściu do zagrody i ktokolwiek chciałby się do niej dostać musiał przejść przez niego.