Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

5 niedziela wielkanocna

Sugestia programowa
10/05/20
Chrystus Pan, zwycięzca grzechu i śmierci, obecny dla nas w celebracji eucharystycznej
10/05/20
Długo nie mogłem zrozumieć porównania z kamieniem węgielnym, póki nie zobaczyłem na własne oczy początku budowy i wmurowania kamienia węgielnego. To uroczyste wydarzenie, do którego zawsze się wraca, gdy myśli się o danym budynku. Czy ja sam pamiętam o kamieniu węgielnym mojej wiary, o chrzcie świętym, dzięki któremu zanurzony zostałem w Chrystusa? Jak traktuję wynikające z tego misje, o których pisze św. Paweł w drugim czytaniu? Czy pamiętam o swojej godności, dziecka Bożego i uczestnika jego królestwa?
Homilia do dorosłych
10/05/20 ks. Adam Kalbarczyk
Jeżeli naprawdę chcemy „zobaczyć” Boga, „poznać” Go takim, jaki jest, to musimy podążać drogą, którą jest Jezus Chrystus, i ukazywać światu swoim życiem, jaki jest Bóg: naszą wzajemną miłością, która przemienia ludzkie serca; naszą radością z tego, że Bóg jest przy nas, że towarzyszy nam na naszych życiowych drogach; naszą ufnością, że Bóg nas nigdy nie opuści – nawet na naszych drogach krzyżowych. Wszyscy możemy poznać i zobaczyć Ojca, wszyscy możemy Go sobie wzajemnie „pokazywać”, jeżeli wierzymy w Jego Syna Jezusa Chrystusa i idziemy Jego śladami.
Homilia do dorosłych
10/05/20 ks. Łukasz Figurski
Każdy z nas powołany jest do przebycia podobnej drogi. Poprzez całe życie rozwija się w nas obraz wszechmogącego Boga. Przez całe lata ewoluuje rozumienie tego, kim jest Bóg. Oczywiście, tej tajemnicy nasz rozum do końca nigdy nie obejmie.
Homilia do młodzieży
10/05/20 s. Arletta Ziółkowska
Tak wiele jest sytuacji w naszym życiu, kiedy zadajemy sobie i innym pytania o sens życia, o prawdę, o sens cierpienia… Wielu ludzi żyjących przed nami poszukiwało prawdy. Wielu dzisiaj czyni to samo. Człowiek jako najdoskonalsze stworzenie na ziemi jest istotą poszukującą, zadającą pytania, szukającą odpowiedzi.
Homilia do dzieci
10/05/20 Monika Zuber
Jeżeli chcemy bliżej poznać Boga, musimy się zbliżyć do Jezusa: przyjrzeć Jego życiu, wsłuchać w Jego słowa, zobaczyć Jego więzi z innymi, spojrzeć jak się zachowywał w różnych okolicznościach… To może być nasza fascynująca przygoda, kiedy powoli nieco zrozumiemy i zbliżymy się do kogoś, kto nas stworzył i się o nas troszczy.