Polecamy
Pierwsza Komunia z białą kokardą Best
seller
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
24,90 zł 20,90 zł

Co miesiąc - adoracje, nabożeństwa

07/05/20 ks. Maciej K. Kubiak
Święty Jan Paweł II – papież Eucharystii. Teksty nabożeństwa można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu maja. Bieżący rok przeżywamy w całej Polsce jako „Rok św. Jana Pawła II” z okazji, przypadającej 18 maja, setnej rocznicy jego urodzin. Podczas adoracji, spróbujemy zgłębić tajemnicę Eucharystii – wielką tajemnicę wiary, przypominając najważniejsze teksty św. Jana Pawła II na ten temat. Adorację można zorganizować w łączności z parafialnymi obchodami 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.
04/06/20 ks. Maciej K. Kubiak
Soli Deo. Teksty nabożeństwa można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu czerwca. W związku z zaplanowaną na 7 czerwca beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego warto połączyć adorację z dziękczynieniem za życie Prymasa Tysiąclecia i jego wyniesienie do chwały ołtarzy.
01/05/20
Nie ma o co się sprzeczać. Wykorzystano czytania z dnia: J 6, 52-59. Nietrudno sobie wyobrazić to, co się działo w synagodze w Kafarnaum. Słuchający Jezusa Żydzi nie zaakceptowali Jego nauczania. To przerastało ich umysły, według nich było bluźniercze.
01/05/20 Danuta Szelejewska
Jezus jest Synem Bożym. Wykorzystano czytania z dnia: Dz 9, 1-20; J 6, 52-59. Dobrze wiemy, że nie da się żyć bez chleba. I chociaż jemy go codziennie, nikomu się jeszcze nie znudził. Odczuwany głód sprawia, że wciąż od nowa po chleb sięgamy.
05/06/20 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Przesłanki większe i mniejsze. Wykorzystano czytania z dnia: Mk 12, 35-37. Pamiętamy jeszcze, jak to kiedyś w niedzielę po południu śpiewaliśmy Nieszpory. Wychwalaliśmy Boga natchnionymi słowami: Rzekł Pan do Pana mego łaskawym, swym głosem: siądź mi przy boku prawym.
05/06/20 Danuta Szelejewska
Zawsze chcę przebywać z Nim. Wykorzystano czytania z dnia: 2 Tm 3,10-17; Mk 12,35-37. Znane są słowa oazowej piosenki: „Jezus przez życie mnie wiedzie, daje mi silne swe dłonie. Kroczy przede mną na przodzie i drogę wskazuje mi wciąż. Jezus jest mym Przyjacielem, Jezus jest Obrońcą mym.