Polecamy

Droga Krzyżowa dla dzieci

28/02/20 bp Antoni Długosz
Pan Jezus umiera na krzyżu - Jesteśmy dumni z polskich bohaterów, którzy oddali życie za wolność naszego kraju. Pan Jezus umiera na krzyżu za wszystkich ludzi, by udowodnić jak bardzo nas kocha. Matkę Bożą prosi, by była także naszą matką. Swoją śmierć uobecnia Jezus podczas każdej Mszy Świętej, gdy chleb i wino przemienia w swoje Ciało i Krew.
28/02/20 ks. Andrzej Muńko
Trzeci upadek Pana Jezusa - Tyle już kroków za Tobą Panie Jezu, ciężar krzyża jest nie do zniesienia, upadasz po raz trzeci. Jesteś wykończony. Patrzę na Ciebie i zdaję sobie sprawę, że to przez moje ciężkie grzechy, krzyż jest tak trudny do niesienia. Każdy grzech ciężki np. brak udziału w niedzielnej Eucharystii z lenistwa, to dodatkowy ciężar na Twoje utrudzone ramiona. Przebacz, Panie, każdy grzech ciężki, który popełniłem.
28/02/20 ks. Tomasz Rogoziński
Święta Weronika ociera twarz Pana Jezusa - Pan Jezus doświadczył pomocy nie tylko ze strony Szymona. Ulgę przyniósł Mu także odważny czyn Weroniki, która wyrwała się z tłumu i otarła Mu twarz, a Pan Jezus zostawił jej swoje odbicie na chuście. Czasami chcielibyśmy pomóc, ale brakuje nam odwagi, dlatego przy tej stacji wołamy: Panie Jezu, ucz nas odwagi – takiej odwagi jaką miała Weronika, gdy przyznała się do Ciebie.
28/02/20 Danuta Szelejewska
Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi - Wprawdzie go przymusili, jednak pomógł. Chociaż niedaleko ale chociaż tyle. Ulżył Zbawicielowi, w pewnym stopniu ukoił Jego ból, dzięki czemu zbliżył się ku niebu. Moja pomoc też jest przydatna. Z chęciami już różnie bywa. Ale staram się wychodzić naprzeciw potrzebującym. Panie Jezu, naucz mnie z Eucharystii czerpać umiejętność dostrzegania problemów innych ludzi i okazywania im życzliwości.
28/02/20 ks. Piotr Śliżewski
Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona - Krzyż to ciężka rzecz. Bardzo niewygodnie się go niesie. Powoduje ból. Tak samo Msza Święta wymaga od nas uwagi. Trzeba się wsłuchać w różne słowa, skupić swoją uwagę. Potraktujmy Eucharystię jak czas rozmowy z Bogiem. W trakcie rozmów nie tylko mówi się o tym, co jest dla nas przyjemne. Czasami trzeba wysłuchać spraw trudnych i wymagających.
28/02/20 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Pan Jezus skazany na śmierć - Źli ludzie oskarżyli Jezusa o to, że podburza lud, że jest przeciwko władzy. Uczynili tak dlatego, że Jezus mówił prawdę, nauczał o miłości, wskrzeszał umarłych, uzdrawiał chorych, błogosławił, mówił o tym, że trzeba się wciąż nawracać. Tymczasem wielu z tych, którzy oskarżyli Jezusa, nie miało żywej wiary. Piłat ugiął się przed nimi i wydał Jezusa na śmierć. Panie Jezu, dziękujemy Ci za to, że jesteś dla nas drogą, prawdą i życiem. Idziemy za Tobą, aż do samą Golgotę.