Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
6,00 zł 5,10 zł

4 niedziela Wielkiego Postu

22/03/20
Chrystus jest „decydującym światłem oświecającym tajemnicę stworzenia”
22/03/20 Szymon Bojdo
Jezus w Ewangelii musiał z kolei podjąć wysiłek, by wyjaśnić uczniom, po co spotykają się na górze Tabor. Choć i tak zdaje się, że było to doświadczenie, którego nie da się opisać. Co bowiem wydarzyło się na Górze Przemienienia? Wiemy tylko tyle, że uczniowie zobaczyli Jezusa w towarzystwie Mojżesza i Eliasza, i że pokazał swoją ludzką i boską naturę. Wysiłek zrozumienia tej tajemnicy musi połączyć się z wysiłkiem wiary. Czy ja sam podejmuję ten trud? Czy robię to, by móc spotkać się z Jezusem, jak uczniowie na górze Tabor?
Homilia do dorosłych
22/03/20 s. Noela Wojtatowicz CSFN
Ewangelista Jan ukazał w swym spisanym świadectwie siedem cudów Chrystusa, nazywając je „znakami”. Jego zamysłem było zapewne, by czytelnik Ewangelii nie skupiał się tylko nad ich wymiarem materialnym, ale by odkrywał ich ukryte znaczenie. Zaprasza i nas dzisiaj, byśmy odczytywali przez pryzmat naszych czasów Jego przesłanie.
Homilia do dorosłych
22/03/20 ks. Zbigniew Kosik
Święty Paweł w prosty sposób stara się wytłumaczyć swoim uczniom na czym polega życie w Bożym świetle. Chodzi w dużej mierze o trzy podstawowe elementy, którymi są zespolone wartości: prawość, sprawiedliwość, prawda. To filary, podpory gmachu, domu każdego chrześcijańskiego życia. Jeśli ktoś dostrzega konieczność ich istnienia, wówczas wnętrze wypełnione jest Bożą łaską, staje się przezroczyste – pełne Bożego światła (Drugie czytanie). Eucharystyczne spotkanie otwiera oczy naszej wiary na Boży świat.
22/03/20 o. Marcin Wrzos OMI
Bóg może uzdrawiać nasz wzrok wiary od razu lub dzień po dniu. Jezus chce do nas przyjść i rozświetlić życie, abyśmy prawdziwie widzieli Boga, innych, też siebie. Nie pogardzajmy innymi ludźmi, bo inaczej wyglądają, są biedniejsi, mają gorszą elektronikę. Zauważajmy bardziej tych, którzy potrzebują pomocy i ruszmy się z kanapy, aby im pomagać. To bardziej chrześcijańskie. Jeśli jeszcze nie masz, to może być dobre postanowienie wielkopostne. Zostało jeszcze przecież trochę dni do świąt.
Homilia do dzieci
22/03/20 ks. Tomasz Rogoziński
Najbardziej zaskakujące dla nas jest to, że Jezus dostrzega nas pierwszy, że nas szuka, aby nas uleczyć. Moglibyśmy zapytać się dlaczego to robi. Dlaczego jest tak cierpliwy, dlaczego czeka na nas, dlaczego nas szuka. Odpowiedź daje nam prorok Samuel w dzisiejszym pierwszym czytaniu: bo nie tak bowiem widzi człowiek jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce.