Polecamy

Poniedziałek Wielkanocny

Homilia do dorosłych
13/04/20 Danuta Stankiewicz
Po tyleż radosnym, ileż ciągle dla nas nieprzeniknionym zmartwychwstaniu „trzeba – jak nakazuje Papież Franciszek – wstać z kanapy” (Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku). Do tego właśnie zachęca nas fragment z Ewangelii, w której Jezus woła: „Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie” o tym, co się wydarzyło (Mt 28, 10). Ten apel przynagla nas, aby nie tylko samemu przyjąć, uwierzyć i żyć prawdą o zmartwychwstaniu, lecz, aby dzielić się nią z naszymi bliźnimi...
Homilia do dorosłych
13/04/20 ks. Kazimierz Kubat SDS
Zmartwychwstanie Chrystusa było – i nadal jest – czymś bardzo niewiarygodnym ale i niewygodnym, a zrazem od początku bardzo mocno kontestowanym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem, który nie był akceptowany za czasów apostołów i który po dzień dzisiejszy nie może dotrzeć w pełni do naszej świadomości. Śmierć jest nadal dla wielu nas ostatecznym i najsmutniejszym wydarzeniem ludzkiego życia i choć jesteśmy ludźmi wierzącymi, to tak do końca jednak nie wierzymy w zmartwychwstanie… Jest kilka powodów ku temu.
Homilia do dorosłych
13/04/20 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
To byli wciąż ci sami duchowi przywódcy i nauczyciele, którzy za wszelką cenę próbowali zachować przed rzymską władzą i ludem słuszność decyzji o uśmierceniu Jezusa z Nazaretu. Ich pozycja, władza, autorytet i wymierne korzyści materialne zostały zagrożone przez prawdę, którą próbowali zamknąć na zawsze w grobie. Cóż pozostało ? Korupcja, kłamstwo i manipulacja...
Homilia do młodzieży
13/04/20 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Co można kupić za przekupne pieniądze? Wszystko, nawet cały świat, wszak wielu z przekupstwa żyje. Najgorsze jest to, że wielu ludzi robi tego typu przekręty w „białych rękawiczkach”. Tak przekupujący jak i przekupieni do końca życia muszę żyć z brudnym sumieniem. A jeśli ktoś z nich nie ma sumienia?
Homilia do dzieci
13/04/20 ks. Andrzej Muńko
Celem homilii jest uświadomienie słuchaczom, że można różnie podchodzić do zmartwychwstania Jezusa (można uwierzyć lub nadal żyć w kłamstwie). Potrzebne rekwizyty: zdjęcie rzymskiej studni (kolejne misy napełniają się wodą lub stworzenie własnego modelu studni rzymskiej, kawałek drewienka blokujący przepływ wody).