Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł

Zmartwychwstanie Pańskie

Sugestia programowa
12/04/20
Wprowadzenie w celebrowane misterium Chrystusa: Homilista może przypomnieć obchodzącym uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, że Bóg przez Jezusa pokonał śmierć i otworzył nam bramy życia wiecznego. Również my, odnowieni przez Ducha Świętego, możemy zmartwychwstać do nowego życia w światłości.
Homilia do dorosłych
12/04/20 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
I znów, po raz kolejny w naszym życiu, stajemy bezradni, próbując zrozumieć tajemnicę zmartwychwstania Jezusa… Może czasami my – ludzie jesteśmy śmieszni, kiedy tak wszystko staramy się zrozumieć. Kiedy np. mamy w rękach jakieś nowe urządzenie, pytamy „jak to działa?” albo „jak oni to zrobili?”.
Homilia do dorosłych
12/04/20 ks. Paschalis Kowalski
W roku 1910 przeciwnik chrześcijaństwa, francuski socjalista Gustave Herve powiedział: „Nie znam żadnego ojca w niebie; znam tylko braci, którzy cierpią na ziemi”. Po swojej duchowej przemianie ten sam człowiek napisał w roku 1937: „Dzisiaj w dzień zmartwychwstania Jezusa wyznaję wraz z apostołami i wszystkimi szczerymi sercami, które już przez 2000 lat karmiły się słowem Ewangelii: wierzę w zmartwychwstanie”.
Homilia do dorosłych
12/04/20 ks. Maciej Szczepaniak
Dziś jest Wielkanoc i to jest dobra okazja, byśmy i my przypomnieli sobie, że mamy rozpoznawać Jezusa po łamaniu chleba. Każda Eucharystia to okazja, by zanurzyć się jak ryba w morzu w liturgii Kościoła. Uroczysta, wielkanocna Msza św., którą przeżywamy, ta „wielka tajemnica wiary”, jest naszym prawdziwym spotkaniem ze zmartwychwstałym Jezusem. To tutaj dokonuje się łamanie chleba, pamiątka całkowitego daru Jezusa z siebie na ostatniej wieczerzy i na krzyżu za zbawienie świata.
Homilia do dorosłych
12/04/20 ks. Szymon Bajon
O czym marzysz? Pewnie można marzyć o wielu sprawach. Ktoś może zatrzyma się na marzeniu ściśle materialnym, i będzie pragnął pieniędzy, dużej wygranej czy luksusowego samochodu. Komuś zamarzy się jakaś przygoda czy podróż. Ale będą i tacy, którzy będą marzyli o zdrowiu, o tym, żeby mniej bolało i można było jakoś funkcjonować. Ktoś będzie marzył o tym, żeby w końcu nastała zgoda w rodzinie; ktoś będzie chciał spotkać wreszcie swoją miłość albo po prostu nie być sam.
Homilia do młodzieży
12/04/20 ks. Artur Filipiak
Teraz powiem coś, co może was rozczarować: zmartwychwstania nie można w sposób naukowy udowodnić ani naukowo obalić metodami dyscyplin przyrodniczych. Nawet gdyby w grobie Jezusa zainstalowano kamerę nie uchwyciłaby ona samego momentu zmartwychwstania. Tego, co nazywamy zmartwychwstaniem, nie można uchwycić w kategoriach czasu i przestrzeni. Zmartwychwstanie, podobnie jak miłość lub zaufanie wymyka się czysto naukowemu sposobowi patrzenia na świat.