Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim Nowość
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

2 niedziela okresu zwykłego

Sugestia programowa
19/01/20
„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (J 1, 29)
19/01/20 Michał Piotr Gniadek
Bóg jednak nie objawił się światu w pełni królewskiej chwały. Przyszedł nań w bardzo prymitywnych warunkach, dając się najpierw powitać i poznać prostaczkom. Dlaczego miałby teraz stosować jakieś spektakularne formy Objawienia? Skoro o Synu cieśli, ukrzyżowanym wraz z pospolitymi rzezimieszkami mówi się do dziś w najbardziej odległych zakątkach świata i wciąż ten temat budzi tyle emocji, to znaczy, że tu liczy się treść a nie środki przekazu.
Homilia do dorosłych
19/01/20
Kolejny w naszym życiu Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, przeżywany jest w tym roku pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. Te słowa proponują nam wyjście z darem miłości, przebaczenia, pokoju i jedności do każdego napotkanego człowieka. Nie zamykają nas na innych, ale bezwarunkowo otwierają nasze serca na drugiego, nawet wtedy kiedy jest inny w jakimkolwiek wymiarze naszego i jego życia. Szukajmy najpierw Baranka Bożego, gładzącego nasz grzech, szukajmy u Niego źródła świętości z doświadczeniem przebaczenia grzechów.
Homilia do dorosłych
19/01/20 ks. Franciszek Zawadzki
Bywa i tak, że widząc nikłe – z ludzkiego punktu widzenia – rezultaty naszego żmudnego poznawania Jezusa, popadamy w zwątpienie. Stajemy z boku myśląc – nie warto się trudzić, nie warto angażować czasu, sił i środków w znajomość z Jezusem. I tak niewiele z tego mam skoro wiara to tylko wiara a nie wiedza, skoro zaufanie Jezusowi nie tak prosto przekłada się w pozytywne rezultaty, które moglibyśmy obserwować w naszym życiu tu i teraz. W ten sposób nasza religijność z łatwością staje się zwyczajowa.
Homilia do młodzieży
19/01/20 s. Arletta Ziółkowska
Pośród świętych, których Kościół wylicza i daje nam za przykład do naśladowania jest wielu takich, którzy szli odważnie przez życie. Nie bali się przyznać do wiary, do Kościoła. Nie wstydzili się swoich przekonań religijnych. Stawali w obronie swej czystości – bł. Karolina Kózkówna. Bronili słabych, pokrzywdzonych, bezdomnych – św. Matka Teresa z Kalkuty. Oddawali swoje życie za innych, za Kościół, za ojczyznę – św. Maksymilian Kolbe czy bł. ks. Jerzy Popiełuszko albo św. Jose Sanchez del Rio, który w wieku 15 lat był torturowany i zabity w Meksyku, gdy wraz z innymi bronił wyznawania religii w swojej ojczyźnie. Moglibyśmy wymieniać długo tych, którzy pozostawili nam piękny przykład życia oddanego Chrystusowi.
Homilia do dzieci
19/01/20 Monika Zuber
Jan Chrzciciel chrzcił i nawoływał każdego spotkanego człowieka, aby nawrócił się do Boga i oczyszczał własną duszę i serce. Chrzcił każdego, kto wyznawał grzechy i pragnął żyć lepszym życiem. Ludzie z całego serca pragnęli być bliżej Boga i żyć bliżej Boga. Tylko jak to zrobić? W jaki sposób zbliżyć się do Boga, którego nie widać? Którego nie można dotknąć? Potrzebowali nauczyciela, który pokaże im jak żyć i pokaże im drogę do Boga.