Polecamy
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

Objawienie Pańskie

06/01/20
Eucharystia jest przestrzenią jednoczącą wszystkie narody, ludy i języki
06/01/20 Teresa Zatryb
Kościół poleca codzienny rachunek sumienia, który jest przecież praktycznym szukaniem Boga we własnym życiu, ściślej – kontrolą czy nie zbaczasz z drogi. Można by zapytać siebie. Moglibyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Ile czasu poświęcam na szukanie Boga? Ile książek czy artykułów przeczytałem z tej dziedziny w katolickiej prasie lub obejrzałem filmów? Jak ta ilość ma się do ilości świeckich książek czy filmów, prasy? A może by zaplanować coś z tej dziedziny na ten miesiąc czy rok? Mędrcy przecież musieli się przygotować najpierw do podróży a potem na samo poszukiwanie. Trzeba liczyć się z tym, że tak jak Mędrcy spotykali przeszkody w szukaniu miejsca przebywania Jezusa, tak też i my będziemy na nie natrafiać. Herodzi są i teraz.
Homilia do dorosłych
06/01/20 ks. Radosław Kacprzak
Biblijni Mędrcy, o których dzisiaj tak wiele czytamy w ewangelicznym opisie wyraźnie podkreślili, że gwiazda nowo narodzonego Króla żydowskiego, którą ujrzeli na Wschodzie zrodziła w nich pragnienie oddania Mu pokłonu. Gwiazda ta nieustannie im towarzyszyła i zatrzymała się dopiero wtedy, gdy ujrzeli Dziecię, co stało się powodem ich radości.
Homilia do dorosłych
06/01/20 ks. Radosław Rychlik
Życiowa droga Mędrców ze Wschodu, to droga każdego człowieka. Wcześniej czy później każdy z nas odkrywa, że dobra tego świata nie są w stanie zaspokoić głodu, który nęka serce człowieka. Dostatek, przyjemności, pozycja społeczna, wygoda życia - to wszystko jest wartościowe i dobre. O to wszystko zabiegamy, odpowiadając na wezwanie Stwórcy, aby czynić sobie ziemię poddaną. Lecz nie można na tym poprzestać. Człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boże, dlatego też nasze serce wciąż tęskni za Bogiem, aby się z nim zjednoczyć. Tę tęsknotę przeżywali Mędrcy, dlatego udali się daleką podróż za Gwiazdą. Ta tęsknota pobudziła ich do wspaniałomyślnego daru serca dla Zbawiciela. Wdzięczni za otrzymany dar wiary chcieli nimi podziękować. Składając Bogu swe prośby, dołączyli do nich dar serca.
Homilia do młodzieży
06/01/20 o. Marcin Wrzos OMI
Może chcesz się modlić, zajrzeć do Biblii i wychodzi jak zawsze. To dobra nowina, Bóg może odbudować twoje mury. Ze zgliszcz możesz powstać nowy ty. To tajemnica Boga, naszej wiary, że ze słabeuszy - dzięki Niemu - powstają silni ludzie. To pierwsza wskazówka. Nieważne, w jakim jesteśmy stanie duchowym. Możemy przyjść do Jezusa. On czeka. Chce nas przemieniać.
Homilia do dzieci
06/01/20 Danuta Szelejewska
Obecne czasy obfitują w różnorodność pojazdów umożliwiających szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Rozpoczynając od najprostszego, jakim jest rower, poprzez skuter, motocykl, autobus czy samochód, a na samolocie kończąc, każdy ma okazję skorzystać z takiego, jaki uważa za najbardziej dogodny. Możliwości takich nie mieli Mędrcy ze Wschodu, którzy – nie zwracając uwagi na uciążliwości długiej drogi – wyruszyli do nowo narodzonego Jezusa.