Polecamy
Josemaria Escriva. Przekroczyć marzenia
Pedro Casciaro
KSIĄŻKA
39,90 zł 34,00 zł

Ofiarowanie Pańskie

02/02/20
Jezus jest chwałą Ludu Bożego i światłem narodów
02/02/20 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Co we współczesnym świecie przeszkadza nam (najbardziej) w prowadzeniu prostego chrześcijańskiego życia? Jak nie zniechęcić się „zwyczajnością” chrześcijańskich ideałów?
Homilia do dorosłych
02/02/20 ks. Maciej Kubiak
Pytanie niebanalne, ponieważ Pismo Święte mówi, że oczy są obrazem duszy, a więc mamy taki wzrok, takie oczy, jaką mamy duszę. Dzisiaj, gdy tworzymy społeczeństwo obrazkowe, wpatrzeni w szkiełka swoich smartfonów, komputerów, telewizorów, telefonów komórkowych, w świat mody, reklamy, sportu…, czy z równą ciekawością, fascynacją i uwagą wparujemy się w Najświętszy Sakrament podczas adoracji? Czy potrafimy tak się zapatrzeć w krzyż, by dojść do wniosku „każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, bo w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości”.
Homilia do dorosłych
02/02/20 ks. Marcin Chudzik
Światłem objawienia dla każdego jest słowo Boże. Pismo Święte mówi, że słowo Boże jest jak ostry, obosieczny miecz. W dzisiejszych czasach prawdopodobnie powiedzielibyśmy, że jak jakiś najlepszy nóż z podwójnym ostrzem lub skalpel chirurga. Zbawienie i wyzwolenie od grzechu nie może nastąpić bez bólu. Największym i szczególnym bólem było cierpienie Jezusa, odrzucenie przez Jego własny lud, chłosta i droga krzyżowa ulicami Jerozolimy, przybicie do krzyża i śmierć. Ale wszyscy znamy mały ból zbawienia. Złe przyzwyczajenia naszego życia, kłamstwa, kradzieże, pornografia, niepotrzebne słowa, plotki – to wszystko sprawia nam ból, gdy Bóg objawia nam nasze zło i prosi, abyśmy je porzucili.
Homilia do młodzieży
02/02/20 s. Urszula Kłusek SAC
Oto Jezus, który ma czterdzieści dni, zostaje przyniesiony przez swoich rodziców do świątyni. Niby zwyczajne zdarzenie, takie, jakich były tysiące w świątyni jerozolimskiej, bo przecież każdy pierworodny syn w rodzinie, tak jak Jezus, był w świątyni poświęcony Panu. A jednak jest to wydarzenie absolutnie niezwykłe, jedyne w dziejach ludzkości i brzemienne w skutki dla każdego, również dla mnie i dla ciebie.
Homilia do dzieci
02/02/20 bp Antoni Długosz
W dzisiejszej Ewangelii Symeon nazywa Pana Jezusa „światłem” (obraz). Jezus jest światłem, ponieważ swoimi słowami i czynami uczy oraz wychowuje ludzi. Jezus mówi: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną nie chodzi w ciemności” (J 8, 12). Jezus – nasze światło – prowadzi nas do nieba. Jest także światłem dla pogan – ludzi, którzy jeszcze Go nie znają. Symeon mówi o Jezusie: „Moje oczy widzą światło na oświecenie pogan”. Oznacza to, że Jezus jest Zbawicielem wszystkich ludzi, nie tylko tych, którzy należą do Jego Kościoła.