Polecamy

Środa Popielcowa

Sugestia programowa
26/02/20
Post odbiera siłę przemocy, rozbraja i stanowi wielką okazję do wzrastania. Post nas przebudza, powoduje, że stajemy się bardziej wrażliwi na Boga i na bliźniego, budzi na nowo wolę posłuszeństwa Bogu, który jako jedyny zaspokaja nasz głód.
Homilia do dorosłych
26/02/20 s. Noela Wojtatowicz CSFN
Nie należy więc uczynków pobożnych, takich jak: jałmużna, modlitwa, post czynić po to, by uzyskać uznanie. Cechą autentycznej religijności jest bowiem miłość, to ona chroni nas przed próżnością. A jak jest z naszą osobistą szczerością i pokorą? Warto zadać sobie to pytanie na początku Wielkiego Postu...
Homilia do dorosłych
26/02/20 ks. Bartłomiej Kupś
Wybuch wulkanu wpłynął znacząco na pobliski teren. Ziemia wulkaniczna jest tam bardzo żyzna i sprzyja uprawie różnych roślin i warzyw. Uprawia się tam morele, wiśnie i pomidory. Na stokach zaś znajdują się liczne winnice, których winogrona mają interesujący smak, jakby z odrobiną popiołu.
Homilia do dzieci
26/02/20 ks. Tomasz Rogoziński
W naszym duchowym treningu trenerem jest sam Jezus. Jest z nami i daje nam podpowiedzi, chociażby w dzisiejszej ewangelii, które pozwolą obudzić duchowe siły w naszym sercu i odnieść zwycięstwo nad słabościami, grzechami oraz pomogą przemienić nasze życie na lepsze. Nasz Trener podpowiada nam w słowie Bożym na czym mamy się skupić podczas duchowych ćwiczeń, a są to trzy rzeczy: post, modlitwa i jałmużna.