Polecamy

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Sugestia programowa
01/01/20
Byśmy jak Ona przyjęli Chrystusa
01/01/20 Olaf Szczypiński
Ewangelia daje nam już obraz czasu człowieka – spotkania pasterzy z narodzonym Jezusem oraz dopełnienie prawa w obrzędzie obrzezania w ósmym dniu po narodzinach. W zasadzie jedyne pytania jakie nasuwają się w trakcie namysłu nad tymi tekstami to: po pierwsze – jak w Starym Testamencie pojmowano czas i obecności w nim Boga?
Homilia do dorosłych
01/01/20 ks. Jacek Kacprzak
Dzisiejsze słowo przedstawia nam zatem dwa wspaniałe obrazy Bożej troski o człowieka: Jego oblicze jaśnieje nad nami, daje światło i prowadzi; Jego twarz jest dla nas pogodna.
Homilia do dorosłych
01/01/20 ks. Piotr Winkler
Życzymy sobie zdrowia, szczęścia, pokoju, rado­ści, pomyślności, również Bożego błogosławień­stwa. Dobre słowa na cały rozpoczynający się rok. Zazwyczaj są to życzenia płynące z serca, cza­sem z obowiązku, bo tak wypada. Wokół rozlewa się fala życzliwości. Nawet obcy sobie ludzie potrafią kierować do siebie miłe słowa. Bo to chwila przełomu, czas nowego, nadzieja na lepsze jutro. Nowy rok…
Homilia do dzieci
01/01/20 ks. Andrzej Muńko
Cel homilii: Uświadomienie dzieciom, że Maryja jest mamą Pana Jezusa, ale także i naszą, którą powinniśmy prosić o wstawiennictwo. Potrzebne rekwizyty: piorunochron (może być kawałek drutu), zdjęcie przyczepionego piorunochronu, różaniec, obraz Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus.