Czytania na październik

Październikowe: 2 X 2020

02/10/20 ks. Stanisław Szulc
Piątek, 2 października: Modlitwa przynosząca owoce świętości
„Różaniec Najświętszej Maryi Panny (Rosarium Virginis Mariae), który pod tchnieniem Ducha Bożego rozwinął się stopniowo w drugim tysiącleciu, to modlitwa umiłowana przez licznych świętych, a Urząd Nauczycielski Kościoła często do niej zachęca” – tymi słowami św. Jan Paweł II, który w tym miesiącu będzie naszym nauczycielem modlitwy różańcowej, rozpoczynał jeden z ostatnich swoich dokumentów, opublikowany 16 października 2002 i w całości poświęcony tej modlitwie. W Liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” papież z Polski przypominał całemu Kościołowi, że różaniec „w swej prostocie i głębi pozostaje (…) modlitwą o wielkim znaczeniu, przynoszącą owoce świętości. Jest ona dobrze osadzona w duchowości chrześcijaństwa, które – po dwóch tysiącach lat – nic nie straciło ze swej pierwotnej świeżości i czuje, że Duch Boży pobudza je do «wypłynięcia na głębię», by opowiadać światu, a nawet «wołać» o Chrystusie jako Panu i Zbawicielu, jako «drodze, prawdzie i życiu», jako «celu historii ludzkiej, punkcie, ku któremu zwracają się pragnienia historii i cywilizacji»”.
Weźmy do ręki nasze różańce i pamiętajmy, że Jezus Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem, naszą drogą, prawdą i życiem. Niech ku Niemu zwrócą się teraz wszystkie nasze pragnienia. Tego oczekuje od nas Matka Boża – Królowa Różańca Świętego.
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.