Polecamy

Rocznica poświęcenia kościoła

Sugestie słuchacza
25/10/20 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Dlaczego „świętość” jest nam potrzebna? Dlaczego warto „zmarnować” czas przed Najświętszym Sakramentem? Dlaczego my współcześni chrześcijanie zamykamy się w kościołach – w odróżnieniu od apostołów, którzy „obchodzili” miasta i wioski, nauczali i uzdrawiali?
Homilia do dorosłych
25/10/20 s. Noela Wojtatowicz CSFN
Jezus uczy nas, że świątynią Boga jest przede wszystkim serce człowieka, który przyjął Jego słowo. Mówiąc o sobie i Ojcu, obiecuje nam: „Przyjdziemy do niego i mieszkanie u niego uczynimy” (J 14, 23). W Nowym Testamencie mówi się także o budowli i budowaniu, w kontekście wspólnoty wierzących. To żywa świątynia duchowa, której uwielbiony Chrystus jest Głową i fundamentem.
Homilia do młodzieży
25/10/20 s. Arletta Ziółkowska
Każdy z nas wie, że od chrztu świętego należymy do wspólnoty Kościoła. To był pierwszy sakrament, od którego zaczęło się nasze chrześcijańskie życie. Jego rozwój powierzony został naszych rodzicom i rodzicom chrzestnym. Potem była pierwsza spowiedź, pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie. Życie ludzi wierzących i praktykujących swoją religię skupia się wokół parafialnej świątyni. Tutaj przychodzimy, karmimy się słowem Bożym i Ciałem Chrystusa. Cieszymy się, że mamy kościół.
Homilia do dzieci
25/10/20 ks. Tomasz Rogoziński
Każdego roku przeżywamy jeszcze inne ważne imieniny i urodziny, są to imieniny i urodziny naszego kościoła. Można powiedzieć, że w dniu imienin obchodzimy uroczysty odpust, ku czci patrona naszej parafii i świątyni, ale jest jeszcze inny wyjątkowy dzień dla naszego kościoła, kiedy obchodzimy rocznicę jego uroczystego poświęcenia, dnia kiedy nasza świątynia została oddana na służbę Bożą.
Homilia do dzieci - Niedziela z Owieczką
25/10/20 ks. Łukasz Bąbelek
Cel homilii: Rocznica poświęcenia kościoła jestem bardzo ważnym wydarzeniem dla całej wspólnoty parafialnej. Dom Boga jest widocznym miejscem zgromadzenia się wspólnoty, modlitwy i uwielbienia Boga. Dlatego jest to miejsce poświęcone, czyli przeznaczone tylko i wyłącznie dla Boga. Chcemy pokazać dzieciom konieczność dbania o świątynię, jak i budowania wspólnoty. Można dzieciom pokazać tak zwane zacheuszki, zdjęcie biskupa namaszczającego ołtarz lub zapis w księgach o poświęceniu kościoła.