14 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Chrystus pociąga nas do siebie i wzywa do komunii

04/07/21
Kontynuacja obchodzonego w liturgii misterium Chrystusa w życiu człowieka: Tematem głównym dzisiejszej liturgii słowa można uczynić ważne paradoksy, obecne nie tylko w życiu uczniów Pańskich, lecz także w życiu proroków, a nawet samego Pana Jezusa. Przez paradoksy należy tu rozumieć istnienie pozornych sprzeczności. Biblia zawiera ich naprawdę wiele.
Warto przypominać o ich istnieniu i je wyjaśniać! Homilista powinien ukazać paradoks obecny w słowach Boga, powołującego proroka Ezechiela. Posyła go do ludzi, którzy nie będą chcieli go słuchać, gdyż mają zatwardziałe serca. Po cóż więc to czyni? Czy warto poświęcać życie buntownikom, ludziom opornym? Czy nie będzie to strata czasu, zwłaszcza że nieść to będzie ze sobą wielka dozę ryzyka? Warto zwrócić tu uwagę na intencję, jaka kieruje Panem Bogiem, a którą pojmuje prorok dzięki duchowi, który w niego wstąpił. Motywem jest oczywiście bezwarunkowa miłość Boga, który niewiernych i opornych Izraelitów nazywa synami, pragnąc przez proroków prowadzić do nawrócenia serc.
 
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2020/2021
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.