Polecamy

16 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
18/07/21
Wyjaśnienie tekstów świętych przez pryzmat misterium Chrystusa: W grece słowo owce oznacza rzeczownik probata, który wywodzi się od czasownika probainein – „postępować przed innymi”, „iść na przodzie”. Owce były prowadzone na przodzie stada złożonego z mniejszych i większych zwierząt. Obdarzone lepszym słuchem niż wzrokiem musiały znajdować się jak najbliżej pasterza.
Sugestie słuchacza
18/07/21 Danuta Stankiewicz
Stąd oczekujemy usłyszeć od naszych kaznodziejów, że trzeba wierzyć w to, iż Bóg jest większy i mądrzejszy od nas i że skoro Pan Jezus tak do nas mówi, to wie co mówi. Wie, po pierwsze z tej oczywistej racji, że jest wszechwiedzącym Bogiem, ale wie, bo jest także człowiekiem, który zanim rozpoczął swą publiczną działalność oddalił się na pustynię.
Homilia do dorosłych
18/07/21 ks. Hubert Kowalewski CM
Lenistwo jest więc pewną ociężałością ducha, która skutkuje niechęcią, w nawet zaniechaniem wykonania dobrego uczynku. Ma ono wiele twarzy – od całkowitego unikania pracy i trudu, przez niedbałe ich wykonywanie, aż po przerzucanie obowiązków na innych. Taka postawa jest bardzo zaraźliwa – skoro inni nie pracują i się nie starają, to dlaczego ja mam to robić?
Homilia do dorosłych
18/07/21 ks. Marek Piedziewicz
Ewangelia ukazuje nam dziś Chrystusa, do którego ciągnęły rzesze ludzi spragnionych Jego obecności. Może obecnie jest zupełnie podobnie. Ludzie poszukują tego, co jest w Chrystusie choć nie zawsze rozumieją, że tylko w Nim to odnajdą. Stąd szukają poza Chrystusem: szczęścia, życia i miłości. Szczęścia w używkach, rozrywkach, korzystaniu ze świata. Życia w samorealizacji, egoizmie, czerpaniu tego, co się da.
Homilia do dzieci
18/07/21 ks. Tomasz Rogoziński
Dzisiejszą ewangelię możemy nazwać „wakacyjną”, ponieważ słyszymy w niej słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa do apostołów, aby i oni udali się na miejsce pustynne i nieco odpoczęli. Ten czas wakacyjny i dla nas jest momentem nabrania oddechu i sił przed kolejnymi wyzwaniami i naukowymi zmaganiami. Zarówno w czasie nauki i obowiązków, jak też w czasie wakacji jest z nami Jezus, na którego spoglądamy, jako na Dobrego Pasterza.