Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

10 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
06/06/21
Wyjaśnienie tekstów świętych przez pryzmat misterium Chrystusa: Poprawna interpretacja zakończenia drugiego czytania wymaga korekty (…). W czasach biblijnych przybytkiem nazywano centralną część świątyni.
Sugestie słuchacza
06/06/21 Anna Lipczyńska
Rodzina chce powstrzymać Jezusa, bo ich zdaniem pracuje On ponad siły. To przecież bardzo ludzkie, pełne empatii, wrażliwości, miłości… Zaskakująca, ostra reakcja Jezusa na tę troskę, zupełnie mi nie pasuje do synowskiej miłości i zwykłego szacunku wobec najbliższych, a zwłaszcza wobec Matki. Co z tym zrobić?
Homilia do dorosłych
06/06/21 ks. Adam Kalbarczyk
Trudno jest zrozumieć, dlaczego Jezus nagle tak chłodno mówi o swojej Matce i najbliższych krewnych, dlaczego się od nich dystansuje i każe im czekać na siebie na dworze. Dlatego próbowano łagodzić ostrość tych słów, osłabiać ich wymowę. Nie wolno nam jednak przeinaczać Ewangelii, wykładać jej słów tak, jak nam się podoba. Słuchając zatem tych słów, musimy się zastanowić, co Jezus chciał przez nie powiedzieć.
Homilia do dorosłych
06/06/21 ks. Łukasz Figurski
Jest wiele sytuacji, w których możemy zadać to pytanie komuś, kogo znamy, ale jesteśmy zaszokowani, gdy ktoś zadaje to pytanie Jezusowi. Słuchając dzisiejszej ewangelii dowiadujemy się, że ludzie mówili: „On jest szalony”. Wierzę, że to szokujące stwierdzenie może pomóc nam zrozumieć, w jaki sposób niektórzy ludzie postrzegali Jezusa podczas jego wczesnej służby, misji zbawienia człowieka.
Homilia do młodzieży
06/06/21 s. Urszula Kłusek SAC
Adam już nie broni Ewy, ale ją oskarża. Oskarża też Boga, że dał mu taką do niczego kobietę. Więc Bóg pyta Ewę. A Ewa zrzuca winę na węża. A przecież szatan ją kusił do grzechu, ale jej nie zmusił. Ona sama sięgnęła po owoc zakazany. Straszna była sytuacja ludzi w raju po grzechu. Bóg miał prawo ich unicestwić. Mówił przecież, że karą za grzech będzie śmierć. Czy Bóg zmienił zdanie, skoro nadal żyjemy?
Homilia do dzieci
06/06/21 Danuta Szelejewska
Doskonale wiemy, na czym polegała publiczna działalność Pana Jezusa. Pamiętamy o mocy, z jaką głosił nadejście królestwa Bożego oraz wzywał do nawrócenia. Rozumiemy radość chorych i smutnych, którzy ze spotkania z Chrystusem odchodzili uzdrowieni, z nadzieją na lepsze jutro. Nie wszystkim jednak odpowiadało działanie Pana Jezusa. Wśród przeciwników znaleźli się krytykujący uczeni w Piśmie, którzy oskarżali Go o kontakty ze światem duchów nieczystych...