Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

13 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
27/06/21
Bóg nie potępia, ale uzdrawia, udzielając życia w obfitości (…). Homilista może przypomnieć, że święta Hostia, którą przyjmujemy, odnawia życie wierzących, pozwala trwać w miłości blisko Boga i przynosić owoce trwające na wieki (…). Może też ukazać głębszy sens wydarzeń, które miały miejsce na brzegu jeziora: wskrzeszenia córki przełożonego synagogi Jaira oraz uzdrowienia kobiety od lat chorej na upływ krwi; tłumaczyć, że były one zapowiedzią nowego nieba i nowej ziemi, gdzie nie będzie już cierpień ani łez; wyjaśniać, że jest to zapowiedź zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, która dozna przemiany.
Sugestie słuchacza
27/06/21 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Być może… Skąd biorą się takie nasze czasami nieuświadomione podejrzenia? Być może po prostu „skonstruowaliśmy” nasz obraz Boga na wzór ludzi, których znamy – ludzi z wadami: chciwych, podstępnych, kreujących się na sprawiedliwych…
27/06/21 ks. Radosław Kacprzak
Współczesny człowiek odczuwa lęk związany z niepewnymi warunkami, które dziś stają się jego codziennym doświadczeniem. Każdego dnia serwowane są informacje, które wprowadzają zamieszanie i niepokój oraz są powodem do lęku. Wiele osób jest tym wszystkim zmęczonych i przeżywa różne dylematy związane z osobistymi życiowymi wyborami i pytaniem: „kogo wreszcie słuchać i jakie podjąć decyzje?”.
Homilia do dorosłych
27/06/21 ks. Piotr Wojnar
Zastanówmy się nad obfitością. Co znaczy dla ciebie obfitość? Dużo jedzenia? Dużo pieniędzy? Ale jak zapytasz o obfitość kogoś bardzo mądrego, to może zażyczy sobie wielkiej biblioteki? A ktoś niesłychanie wrażliwy na sztukę obfitością nazwie choćby sprzątanie w wielkiej galerii, gdzie będzie ją podziwiać? Czy nie masz prawa powiedzieć im o pułapce i zwodzeniu, krzyknąć, że nie interesują cię książki i obrazy, chcesz jednak jedzenia i pieniędzy? No to powiedz, drogi bracie i siostro, kim lepiej być – osobą o wielkiej mądrości, kimś niezwykle wrażliwym na piękno – czy żarłokiem i chciwcem?
Homilia do młodzieży
27/06/21 ks. Wojciech Nowicki
Pomyślcie przez chwilę, co czulibyście, gdyby nagle w waszym życiu zabrakło czegoś ważnego. Stracilibyście ukochaną osobę, zdrowie, sprawność, środki do życia, szacunek najbliższych… Kiedy tracimy w życiu coś ważnego, wszystko zaczyna się nam chwiać, a przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Kiedy nie widzimy szans na poprawę, zaczyna w nas kiełkować poczucie beznadziei, tworzy się grunt pod depresję, wypalenie, utratę sensu życia. Z takiego stanu rodzą się decyzje: jedni podejmują walkę, inni poddają się, w skrajnych przypadkach odbierając sobie życie.
Homilia do dzieci
27/06/21 ks. Andrzej Muńko
Cel homilii i potrzebne rekwizyty Celem homilii jest uświadomienie małym słuchaczom, że każdy z nas może liczyć na Bożą pomoc, gdyż Bóg nigdy nie jest obojętny na nasze potrzeby. Dobrze będzie przygotować następujące rekwizyty: plastry turystyczne (mogą być te z nadrukami i zwierzątkami), farby do ciała (kolor czerwony).