Polecamy
Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego... Kazania katechizmowe cz. I
ks. Piotr Ostański
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

6 niedziela wielkanocna

Sugestie programowe
09/05/21
Kontynuacja obchodzonego w liturgii misterium Chrystusa w życiu człowieka: (…) W dobie atomizacji i wzrastającej anonimowości zadaniem chrześcijan jest wspieranie na wszelkie sposoby miejsc, w których przyjaźnie się rodzą: sąsiedztwo, wspólnota parafialna, szkoła, popularne dziś grupy hobbystyczne, grupy aktywne społecznie, związki, towarzystwa, wolontariat itp. Nic tak nie rodzi i nie wzmacnia przyjaźni jak wspólnie podjęta i wykonana misja, droga przebyta na przestrzeni lat (…).
Sugestie słuchacza
09/05/21 Patryk Jakubowski
Jak Kościół wspiera nas w tym trwaniu? Czy moja wspólnota parafialna jest dla mnie wsparciem na trudnej drodze jaką jest wytrwanie? Trwanie nie jest dziś popularne. Im więcej, im szybciej, tym lepiej. I choć zasada ta wydaje się już wielokrotnie wypowiedziana, to jest jednak ważna – „wciąż indywidualnie”. Brakuje mi kazań, w których zostanie podkreślone, że Jezus przychodzi do mnie, takiego jaki jestem. Brakuje zachęty do przyjrzenia się swojemu światu i swojej wierze.
Homilia do dorosłych
09/05/21 ks. Mariusz Pohl
Źródłem miłości jest Bóg: miłość Ojca do Syna jest praźródłem i pierwowzorem wszelkiej miłości. Właściwie ta miłość wymyka się wszelkiemu doświadczeniu i zrozumieniu. Możemy jedynie przez pewną daleką analogię wyobrażać sobie, jak Ojciec miłuje Syna. Ale jak niewystarczające i niedoskonałe są te wyobrażenia uświadamia nam proste pytanie: jeśli Ojciec tak kocha Syna, to dlaczego posłał Go na świat i wydał na śmierć krzyżową? Próba odpowiedzi na to pytanie podważy i przekreśli wszystkie wyobrażenia, które wcześniej mieliśmy o miłości Boga. Więc nawet jeśli dojdziemy do jakichś wniosków to od razu musimy sobie powiedzieć, że i tak są one błędne, bo w istocie miłość Boga nie jest taka, jak myślimy.
Homilia do dorosłych
09/05/21 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Nad miłością człowiek zastanawia się od samego początku swego istnienia. Tyle już o tym uczuciu napisano, tyle wyśpiewano, odmieniono przez wszystkie przypadki. Może dlatego mówimy, że „miłość niejedno ma imię”. Nie potrafimy zrozumieć jej do końca. Jest takim uczuciem, któremu zwykle dopisujemy wszystko to, co nas w życiu spotyka. Może dlatego mówimy, że miłość i nienawiść są blisko siebie, że miłość jest niezmiernie delikatna. Wciąż próbujemy odgadnąć czym jest miłość. Chyba najlepiej rozumieją to uczucie dzieci mówiące, że „miłość to moja mamusia i mój tatuś”. We wspaniałej rodzinie, wśród kochających się rodziców i rodzeństwa, dziecko doskonale rozumie to uczucie.
Homilia do młodzieży
09/05/21
Czasami się zniechęciliśmy, jeśli nam te próby relacji nie wyszły. Czasami przyjaciel przestał być przyjacielem. Czasami przyjaciel zdradził, zachował się nielojalnie wobec nas. Czasami przyjaciel nas zranił. Czasami z przyjaźni narodziła się miłość. Czasami przyjaźń zamieniła się w narzeczeństwo, a nawet w małżeństwo. Czasami przyjaźnie trwają latami, czasami okazują się pomyłką, której się wiele lat wstydzimy. A dzisiaj słyszymy: „Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję…”.
Homilia do dzieci
09/05/21 bp Antoni Długosz
Z opowiadań waszych rodziców, dziadków i katechetów dowiadujecie się o 27 latach kierowania Kościołem przez św. Jana Pawła II (obraz). Jako Polak bardzo nas ukochał, a wyrazem jego miłości do polskiego narodu było dziewięć pielgrzymek, jakie odbył do Polski. Mówił wtedy o wierności Panu Jezusowi i dawaniu o Nim świadectwa (obraz).