6 niedziela wielkanocna
Sugestie programowe

Trwajcie w miłości mojej!

09/05/21
Kontynuacja obchodzonego w liturgii misterium Chrystusa w życiu człowieka: (…) W dobie atomizacji i wzrastającej anonimowości zadaniem chrześcijan jest wspieranie na wszelkie sposoby miejsc, w których przyjaźnie się rodzą: sąsiedztwo, wspólnota parafialna, szkoła, popularne dziś grupy hobbystyczne, grupy aktywne społecznie, związki, towarzystwa, wolontariat itp. Nic tak nie rodzi i nie wzmacnia przyjaźni jak wspólnie podjęta i wykonana misja, droga przebyta na przestrzeni lat (…).
Jezus nazywa nas dziś w Ewangelii przyjaciółmi (J 15, 14n). Wiemy, że przyjaźń zaniedbana może osłabnąć, a nawet zgasnąć, dlatego warto zachęcić słuchaczy homilii do nieustannego podtrzymywania relacji z Bogiem i ludźmi. Jedną z najwyższych form przyjaźni człowieka z Bogiem jest kontemplacja – „Kontemplacja myślna nie jest […] niczym innym jak głębokim związkiem przyjaźni, w którym rozmawiamy sam na sam z Bogiem” (św. Teresa od Jezusa) – ileż jest w tym punktów wspólnych z przyjaźnią między ludźmi.
 
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2020/2021
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.