Polecamy

Wniebowstąpienie Pańskie

Sugestie programowe
16/05/21
Synteza słowa Bożego zawartego w tekstach świętych w nauczaniu ojców Kościoła: „Nasz Zbawiciel wstępuje do nieba, nie buntujmy się zatem na ziemi. Niech tam będzie myśl, a tu będzie spokój. Wstąpmy tam z Chrystusem całym sercem. Gdy nadejdzie jego obiecany dzień, pójdziemy tam i ciałem.
Sugestie słuchacza
16/05/21 Aleksandra Cejrowska
Myślę, że na początek warto zapytać, co różni tę niedzielę, w którą obchodzimy wniebowstąpienie od innych niedziel okresu wielkanocnego. Szereg pytań przynosi też lektura czytań tej uroczystości. Już pierwsze czytanie jest okazją do wyjaśnienia kwestii unoszenia się Jezusa w górę, w obłoki, czy po prostu w chmury. Jak to rozumieć? Co zrobić, by nie rozumieć nieba w sposób fizyczny, jak często błędnie mówimy dzieciom, że ktoś jest w niebie i pokazujemy ręką właśnie w kierunku chmur nad naszymi głowami? Gdzie tak naprawdę jest niebo?
Homilia do dorosłych
16/05/21 ks. Maciej K. Kubiak
Pierwsza z nich pochodzi z katechezy papieża Franciszka, wygłoszonej podczas jednej z audiencji ogólnych na początku pontyfikatu. Papież mówił wtedy tak: „Wniebowstąpienie nie wskazuje na nieobecność Jezusa, ale mówi nam, że żyje On pośród nas w nowy sposób. Nie jest już więcej w określonym miejscu świata, jak to było przed wniebowstąpieniem. Obecnie jest w panowaniu Boga, obecny w każdym miejscu i czasie, bliski każdego z nas...".
Homilia do dorosłych
16/05/21 ks. Piotr Winkler
Być szczęśliwym – któż tego nie pragnie? Otaczać się cudownym krajobrazem, podziwiać piękne przedmioty, poznawać wspaniałych ludzi – czyż to jest nam obojętne? Radować się chwilą, dzielić ją z innymi – oto dążenie wielu. Pokój w sercu i wokół siebie – to sprawia, że życie biegnie dobrą drogą. Tu na ziemi wszystko co powyższe jest możliwe, ale niestety, jeśli się zdarza, bywa ulotne i nietrwałe. Tak dzieje się z powodu grzechu pierworodnego, który sprawił, że pierwotne szczęście...
Homilia do młodzieży
16/05/21 s. Urszula Kłusek SAC
Jeśli ktoś z was słucha uważnie, to powinien właśnie pomyśleć w tej chwili, że coś mi się pomieszało. Jak to nikt z nas nie może żyć wiecznie!? Tak! Dokładnie tak! Nikt z nas nie może żyć wiecznie i nikt nie może zdobyć życia wiecznego sam! Po co przyszłaś/przyszedłeś dzisiaj do kościoła?
Homilia do dzieci
16/05/21 ks. Grzegorz Świecarz
Jak myślicie jaki tytuł może nosić dzisiejsze opowiadanie? (rozmowa z dziećmi). A czy możemy mu nadać tytuł: „Tęsknota za niebem”? Myślę, że jest to dobra myśl. W niebie będziemy szczęśliwi. Niczego nam nie będzie tam brakowało.