Polecamy
Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł

Pierwsza Komunia Święta

Homilia do dzieci
02/05/21 ks. Andrzej Muńko
Celem homilii jest uświadomienie słuchaczom, że Eucharystia jest największym darem Boga dla nas. Potrzebne rekwizyty: opowiadanie o niezapominajce, kwiaty niezapominajki w doniczce postawione niedaleko ołtarza (można też przygotować doniczkę z kwiatem niezapominajki dla każdego dziecka).
Homilia do dzieci
09/05/21 Danuta Szelejewska
Doskonale wiemy, że nie da się żyć bez chleba. Pomimo tego, iż jemy go codziennie, nikomu się jeszcze nie znudził. Odczuwany głód sprawia, że wciąż od nowa po chleb sięgamy. W usłyszanym przed chwilą fragmencie Ewangelii zwróciły naszą uwagę słowa, które zgorszyły Żydów żyjących w czasach publicznej działalności Pana Jezusa. Wypowiedział je Chrystus do tych, którzy z uwagą przysłuchiwali się Jego nauce: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6, 54). Nic dziwnego, że ta osobliwa wypowiedź nie spotkała się ze zrozumieniem słuchaczy.
Homilia do dorosłych
16/05/21 ks. Franciszek Zawadzki
Od najdawniejszych czasów uczniowie Jezusa gromadzili się na wspólnej modlitwie zwanej Eucharystią – dziękczynieniem. Gromadzili się, aby uwielbiać Boga, by przypominać sobie naukę Chrystusa, która z biegiem lat została także spisana w postaci znanych nam Ewangelii, by spożywać Ciało i Krew Chrystusa pod postacią chleba i wina. Eucharystia była także okazją do wspólnego spotkania chrześcijan, do wymiany darów – tak by przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym.