Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

Pierwszy piątek

Homilia do dorosłych
07/05/21 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Są jednak takie sytuacje, w których przyjaźń wystawiona jest na próbę, a wtedy pojawiają się kłopoty. Źródłem jest serce człowieka. Dlatego Jezus daje nam przykazanie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował.
Homilia do dzieci
07/05/21
Bardzo skutecznym lekarstwem na samotność, smutek i różnorakie przykrości jest przyjaźń. Trudno znaleźć człowieka, który nie chciałby mieć przyjaciela. Warto też zatroszczyć się o to, by stać się czyimś przyjacielem. Wezwanie takie skierował do człowieka Jezus Chrystus. Oddając swoje życie na krzyżu, stał się naszym Przyjacielem.
04/06/21 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Gdy byliśmy małymi dziećmi, to pragnęliśmy być jak najbliżej mamy i taty. Najlepiej czuliśmy się wtedy, gdy siedzieliśmy na ich kolanach, przytulaliśmy się do mamy, do taty, a oni głaskali nas po głowie, całowali, obejmowali swymi ramionami. To są szczęśliwe chwile, których nie może zabraknąć w życiu dziecka.
Homilia do dzieci
02/07/21 Danuta Szelejewska
Jednym z pięciu zmysłów jest wzrok, dzięki któremu dostrzegamy wszystko to, co dzieje się wokół nas. Cieszymy się pięknem otaczającego świata, radujemy uśmiechniętą buzią dziecka. Czytamy książki, piszemy wiersze, tworzymy wielkie dzieła. To jednak nie wszystko, bowiem do kształtowanego przez nas zewnętrznego świata, koniecznie trzeba jeszcze dodać to, co jest bardzo ważne, choć niewidzialne: żeby dostrzec w Chrystusie Syna Bożego, nie wystarczy zwykłe spojrzenie oczu.