Polecamy
Różaniec z Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim
ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
5,00 zł 4,25 zł

2 niedziela wielkanocna

Sugestie programowe
11/04/21
W okresie Wielkanocy czytania z Dziejów Apostolskich mówią o przeżywaniu misterium paschalnego w Kościele (WLM 99). Homilista ma okazję wskazać, że niedzielna celebracja dnia Pańskiego i Eucharystii stanowi centrum życia Kościoła.
Sugestie słuchacza
11/04/21 Szymon Bojdo
Zastanawiam się, czy gdyby było to potrzebne, to stać by nas było na taki radykalizm? Jeszcze bardziej przyglądam się motywacji pierwszych chrześcijan: „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne”. Myślę, że trudniejszy niż oddanie czegoś, co ma jakąś wartość, jest fakt uwolnienia tego od siebie...
Homilia do dorosłych
11/04/21 ks. Mariusz Pohl
Nastrój w Wieczerniku był rozpaczliwie przygnębiający. Mimo, że przecież pojawiły się już pierwsze relacje kobiet, że grób jest pusty, że widziały Jezusa. Ale do nich to nie docierało. Ich serca, podobnie jak drzwi Wieczernika były na taką możliwość zamknięte. Przecież to niemożliwe! A jednak wbrew ich oczekiwaniom Jezus znalazł się nagle pośród nich. To było jak grom z jasnego nieba...
Homilia do dorosłych
11/04/21 ks. Konrad Sulmirski
Opisywani w dzisiejszej ewangelii uczniowie, przebywający w Wieczerniku, zaledwie dwa dni po śmierci swojego Mistrza, zmuszeni byli stawić czoła trudnemu położeniu, w jakim się znaleźli: niepewności o przyszłość własną i bliskich, rozterkom w związku z tym, czy ich misja miała i ma nadal jakikolwiek cel, bólowi po śmierci mistrza i przyjaciela. Jak wielka musiała być radość, którą odczuli, gdy ujrzeli na własne oczy żywego Chrystusa? Jak wielki pokój i ulga zostały wówczas wlane w ich serca? Jak bardzo umocnił ich wiarę widok Pana, mającego na sobie ślady męki, ale żywego i w pełni sił?
Homilia do młodzieży
11/04/21 ks. Maciej K. Kubiak
Z jednej strony mówimy „Jezu, ufam Tobie”, odmawiamy Koronkę, modląc się o miłosierdzie Boże dla całego świata, a z drugiej strony, czujemy jakiś niepokój, jakąś wątpliwość i pytamy, czy to dobrze, że Bóg wszystkim pragnie okazać swoje miłosierdzie? Dlaczego Bóg jest miłosierny wobec kogoś, kto nie wypowiedział jeszcze żadnej skruchy? Dlaczego ma okazywać miłość wobec męża, który zdradza i nic sobie z tego nie robi?
Homilia do dzieci
11/04/21 Monika Zuber
W naszym życiu z Bogiem na początku tylko słuchamy, obserwujemy innych, uczymy się z cudzych opowieści. Ale ten etap kiedyś się kończy i sami zaczynamy pragnąć doświadczać, sprawdzać, eksperymentować, wchodzić w interakcję i sprawdzać na sobie teorie, jakie słyszymy od innych. Pragniemy „zobaczyć”, „dotknąć” Boga, przekonać się o Jego istnieniu na „własnej skórze”. To droga wiary, która rozwija się całe nasze życie. Na tej drodze nieustannie uczymy się, doświadczamy, zmieniamy, wątpimy i nabywamy większej wiary.