Polecamy
Pierwsza Komunia z białą kokardą Best
seller
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
24,90 zł 20,90 zł
3 niedziela wielkanocna
Sugestie programowe

Otworzyły się im oczy i poznali Go

18/04/21
Homilista powinien zachęcić wiernych, żeby chcieli „odnowić zachwyt wobec Eucharystii, wobec blasku i piękna, jakie jaśnieją w obrzędzie liturgicznym, skutecznym znaku nieskończonego piękna samej świętej tajemnicy Boga” (SC 97).
„A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»” (J 24,36). Lud Boży zgromadzony wokół zmartwychwstałego Pana doświadcza i dziś tego samego pokoju. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy pozwoli się Jezusowi stanąć pośrodku – w centrum zgromadzenia liturgicznego, pośrodku parafii, w samym sercu rodziny, domowego ogniska, zakładu pracy (…). „Całe Jego bogactwo jest przeznaczone dla każdego człowieka, ono jest dobrem każdego człowieka” (Redemptor hominis, 11), dlatego warto wzywać chrześcijan do nieustannego stawiania Chrystusa w centrum życia, by Bóg Ojciec mógł przez Niego „pośród nas żyć i działać”.
 
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2020/2021
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.