Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Poniedziałek Wielkanocny

Sugestie programowe
05/04/21
Okres Wielkanocy daje homiliście niejedną sposobność do tego, by na podstawie samych tekstów biblijnych omawiać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa jako centralne treści Pisma Świętego.
Sugestie słuchacza
05/04/21 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
Warto chyba zapytać słuchaczy: Na ile my sami wierzymy, że Jezus żyje, że zmartwychwstał? Czy w ogóle ta Dobra Nowina o zmartwychwstaniu ma jakiś konkretny wpływ na nasze życie (również codzienne w rodzinie), czy może nasza wiara jest tylko teoretyczna?
Homilia do dorosłych
05/04/21 ks. Marek Piedziewicz
Dziś różnie się mówi o życiu po śmierci i o zbawieniu, jakiego się spodziewamy. Stąd nawet wśród ludzi uważających się za chrześcijan spotkamy osoby przekonane o istnieniu reinkarnacji, niewierzące w zmartwychwstanie po śmierci czy też twierdzące, że wiara w Chrystusa nie jest czymś pewnym. Świat jest podzielony w swoich ocenach. Ludzie pozostają zagubieni. Kościół nie przemawia chyba z wystarczającą mocą świadcząc o Panu.
Homilia do dorosłych
05/04/21 ks. Zbigniew Kosik
Wsłuchujemy się w biblijny opis pierwszych godzin po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Są już pierwsi świadkowie, pojawiają się pierwsze relacje tych, którzy to przeżyli. Nowość wielkanocnego wydarzenia, tak zupełnie inna od wszelkich znanych do tej pory, zmusza do myślenia, do zmiany postaw i zachowania. Oto Ten, który był uśmiercony – żyje; Ten, którego fizycznie eksterminowano wychodzi z grobu, wyrywając się z nieuchronnych objęć śmierci.
Homilia do dzieci
05/04/21 ks. Grzegorz Świecarz
Chciałbym was poprosić, abyśmy podeszli do dekoracji Bożego grobu. Przeżyjmy to samo, co dwa tysiące lat temu najbliżsi Jezusa. Popatrzcie przed siebie i powiedzcie, co szczególnego zasługuje na naszą uwagę?