Drogi krzyżowe dla dzieci

19/02/21 ks. Łukasz Bąbelek
Panie Jezu, chcemy iść drogą Twojego ofiarowania. Prosimy, aby Twoja śmierć dawała nam siły kiedy sami cierpimy. Prosimy, aby komunia święta, którą przyjmujemy, jednoczyła nas z Tobą.
26/02/21 bp Antoni Długosz
Panie Jezu, nasze życie podobne jest do wędrowania: idziemy do przedszkola, czy szkoły, do kościoła, na wycieczkę. Ferie zimowe i miesiące wakacyjne najczęściej spędzamy na zwiedzaniu ciekawych miejsc, wędrówce po szczytach górskich. Do naszych wędrówek potrzebna jest droga asfaltowa, brukowa, kamienna, a czasem piaskowa. Nie wszystkie są wygodne do poruszania się na nich. Dzisiaj chcemy iść za Tobą, gdy niesiesz ciężką belkę krzyża na Kalwarię.
05/03/21 Lidia Lasota
Dziś będziemy wędrować za Panem Jezusem drogą, którą przeszedł, dźwigając krzyż na wzgórze za miastem nazywane Golgotą. Chcemy towarzyszyć Mu w Jego ostatniej ziemskiej drodze. Pan Jezus przed swoją męką modlił się w ogrodzie, w którym rosły drzewa oliwne, nazywanym Ogrójcem.
12/03/21 ks. Andrzej Muńko
Wyruszając w tę drogę krzyżową, chcę, Jezu, rozważać Twoją mękę, by jeszcze bardziej zrozumieć sens Twojej ofiary. Chcę Ci się przyglądać. Chcę być z Tobą. Chcę, abyś uczył mnie życia, które pełne jest miłości do Boga, do drugiego człowieka i samego siebie. Nieustannie się uczę, dziś Ty, Jezu, zostań moim nauczycielem.
19/03/21 Danuta Szelejewska
Początek drogi. Drogi krzyżowej. Wyruszając w nią, potrzebujemy sił. Ponieważ dawcą wszelkiego dobra jest Chrystus, możemy być pewni Jego wsparcia i opieki. Wystarczy Mu zaufać, powierzyć wszystkie swoje troski i kłopoty, oddać Mu się całkowicie i bez reszty.
26/03/21 ks. Grzegorz Świecarz
To kolejny piątek naszego życia. Niech stanie się on na chwilę tym Wielkim Piątkiem, kiedy Chrystus ofiarował tobie nowe życie. Zechciej, choć trochę, przejść tą drogą, na której poniesiesz swój krzyż – jak Jezus...