Polecamy
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim

Sugestie programowe
03/01/21
Wprowadzenie w celebrowane misterium Chrystusa: Słowo stało się ciałem, żeby być dla człowieka wzorem świętości. Jezus jest wzorem błogosławieństw i normą nowego Prawa: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15, 12).
Sugestie słuchacza
03/01/21 Szymon Bojdo
Skąd mamy czerpać tę mądrość – z poznawania Pana Boga. O tym czytamy w dzisiejszym fragmencie listu do Efezjan, gdy apostoł prosi za nas wszystkich, byśmy otrzymywali ducha mądrości, w głębszym poznawaniu Jego samego. Wydaje się to bardzo tajemnicze, ale jest genialne w swojej prostocie – gdy zbliżamy się do Boga wzrasta nasza mądrość. Proste jest wskazanie tej zależności, a niełatwe zrealizowanie jej w życiu. Trudności i zwątpień wydaje się być ostatnio coraz więcej...
Homilia do dorosłych
03/01/21 ks. Paschalis Kowalski
Pewien rolnik zastanawiał się, dlaczego Bóg stał się człowiekiem. W czasie świąt Bożego Narodzenia przeżył nawet kryzys wiary na tym tle. Nie mógł zrozumieć, jak Bóg nieskończenie doskonały i wszechmocny mógł pozwolić swojemu Synowi urodzić się w stajni. Przecież nikt z ludzi nie rodzi się w tak nędznych warunkach. Wydawało mu się, że historia o Bożym Narodzeniu jest tylko piękną, chwytającą za serce legendą i niczym więcej. Kiedy żona i dzieci prosiły go, aby poszedł z nimi na Pasterkę, wymówił się tym, że nie czuje się dobrze...
Homilia do dorosłych
03/01/21 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
Pewnego dnia uniwersytecki profesor postanowił sprowokować swoich studentów i zapytał ich, czy Bóg stworzył wszystko co istnieje. Jeden z nich odważnie odparł: - Tak, stworzył! - Wszystko? – zapytał wykładowca. - Tak, wszystko! – odpowiedział student. W takim razie Bóg stworzył także zło, prawda? Ponieważ zło istnieje.
Homilia do dzieci - Niedziela z Owieczką
03/01/21 ks. Łukasz Bąbelek
Z dzisiejszej ewangelii chcemy wykorzystać jeden fragment, „Słowo stało się ciałem”. Bardzo ważne jest, żeby dzieci zrozumiały, że chodzi o Słowo (przez duże „S”) – Syna Bożego. Może być to trudne, ale warto przypomnieć historię stworzenia świata z Księgi Rodzaju, gdzie cokolwiek Bóg wypowiedział zaczęło istnieć. Można wytłumaczyć dzieciom, że Słowo to inne imię Jezusa. Każdy z nas zanim się urodził nie miał imienia. Dopiero kiedy się urodziliśmy, rodzice zaczęli się po imieniu do nas zwracać.
Homilia do dzieci
03/01/21 ks. Andrzej Muńko
Celem homilii jest uświadomienie dzieciom, że Jezus jest Słowem Wcielonym, który dla każdego człowieka przyszedł na ziemię. Potrzebne rekwizyty: tablica, napis Słowo Wcielone – Jezus, mazak lub przygotowane kartki z odpowiedziami na pytanie kim dla mnie jest Jezus i jaka cecha Jezusa jest dla mnie najważniejsza.