Polecamy
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

5 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
07/02/21
Wyjaśnienie tekstów świętych przez pryzmat misterium Chrystusa: Hiob mówi nie tylko o swoim cierpieniu z powodu serii nieszczęść, ale też o daremnym trudzie życia, którego kresem jest śmierć. Skojarzenie biegu życia ludzkiego z tkaniem kończącym się razem z nićmi nie jest całkiem negatywne w Biblii.
Sugestie słuchacza
07/02/21 Szymon Bojdo
Podejmuje on jednak dużo głębszą refleksję o życiu człowieka, na którą często nas nie stać. Wolimy udawać, że wszystko jest w naszym życiu dobrze, niż konfrontować się ze słabością naszej egzystencji. To smutne wyznanie pokazuje nam także, jak wiele może być w nas tęsknoty: za szczęściem, życiem pełnym sensu, przeżywaniem nadziei. I choć życie człowieka, jest jak powiew, to dzięki Bożej łasce, każdy ten powiew jest istotny, ważny i ma swój cel.
Sugestie słuchacza
07/02/21
Retorycznym zatem zdaje się pytanie, które mimo wszystko warto zadać. Czyż nie jest tak, iż my zdecydowanie jednak pragniemy w naszym życiu bezpieczeństwa i szczęścia? Przynaglenie, które z taką mocą względem siebie nakłada św. Paweł, nie powinno i nas wiernych świeckich pozostawić obojętnymi.
Homilia do dorosłych
07/02/21 o. Marcin Wrzos OMI
Zawstydza mnie, zapewne mogę powiedzieć nas, ta liturgia słowa. Życie spełnione, w którym jesteśmy samozadowoleni, nie powinno być dla nas celem samo w siebie. Nie żyjemy i nie umieramy dla siebie. Bóg nas różnie prowadzi, daje nam różne historie życia, szanse, zmagania – chociażby ze śmiercią najbliższych, przeciwnościami, chorobą, trudnymi ludźmi, podobne do Hioba.
07/02/21 ks. Piotr Wojnar
Wspomniałem, że nie zrozumieliśmy Hioba. Hiob nie rozumie sam siebie, a my go w tym naśladujemy. We wszystkich swoich przemowach nie porusza tematu długich lat spokojnego, bezpiecznego życia, którym się cieszył. Ani słowa o nadziei na poprawę losu. Oczekuje już tylko śmierci i skarcenia tych, którzy fałszywie go oskarżali. Nie chce pamiętać o szczęśliwym wczoraj, nie chce wierzyć w szczęśliwe jutro. Skoro teraz jest źle, to znaczy, że zawsze było źle i zawsze będzie!
Homilia do młodzieży
07/02/21 ks. Wojciech Nowicki
Człowiek młody zazwyczaj jest pełen wigoru, energii, zapału; z entuzjazmem patrzy w przyszłość. Tak wiele chciałby w życiu zobaczyć, tak wiele przeżyć, tak wiele dobra uczynić. Być może dostrzegacie już, że – mimo wielkich i pięknych pragnień rodzących się w waszych sercach – z różnych powodów realizacja marzeń i planów może być trudna. Nie każdy ma wystarczająco dobre zdrowie albo zdolności, albo nie ma tyle determinacji, może jest niestały, może boi się podejmować ryzyko, a może warunki finansowe mu na to nie pozwalają…