Polecamy
Ekumenia żyje nadzieją. Medytacje ekumeniczne
o. prof. Wacław Hryniewicz
KSIĄŻKA
39,90 zł 1,00 zł

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Sugestie programowe
01/01/21
W pierwszy dzień nowego roku 2021 Kościół obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Wpisuje się ona w przeżywaną przez nas oktawę uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie ma lepszej okazji, by rozważać macierzyństwo Maryi względem Syna Bożego, jak właśnie w tym czasie. Nasze serca i wzrok wciąż zwrócone są w stronę betlejemskiego żłóbka.
Sugestie słuchacza
01/01/21 Patryk Jakubowski
Zastanawiam się, dlaczego pierwszy dzień roku jest w Kościele łacińskim uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki, podczas gdy w siostrzanym Kościele anglikańskim czy luterańskim jest to święto Obrzezania i Nadania Imienia Jezus. Chciałbym, usłyszeć o różnicach, jako bogactwie charyzmatów wpisanych w chrześcijaństwo, a nie próbie udowadniania słuszności własnej tradycji.
Homilia do dorosłych
01/01/21 ks. Adam Kalbarczyk
Jeden z rekolekcjonistów wzywał słuchaczy, by każdy dzień rozpoczynali modlitwą: „Modlitwa da wam odpowiedź na to wszystko, o czym potem usłyszycie w radiu lub przeczytacie w gazecie. Modlitwa jest jak stymulator serca, pomoże wam zachować siły do zachowania i rozważania wszystkich tych spraw w swoim sercu”. W słowach tego kaznodziei pobrzmiewa echo słów z odczytywanej dziś Ewangelii: „Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu”...
Homilia do dorosłych
01/01/21 ks. Zbigniew Kosik
Dzisiejsza data wyzwala w ludziach wiele różnorodnych postaw. Od zaciekawienia poprzez trwogę, lęk i obawę aż do całkowitego zobojętnienia. U podłoża wszelkich ludzkich poszukiwań znajduje się obecna rzeczywistość: zagrożenie wirusami, groźba kolejnych konfliktów zbrojnych, potencjalne czające się na horyzoncie zdarzeń nowe, nieznane zagrożenia. To one wywołują niepokój ludzkiego serca. Jaka będzie przyszłość, jak sobie z nią poradzić, skoro tyle niepewności, pytań, wątpliwości? Może uspokoi wróżka, może poprawi stan ducha jasnowidz, może coś odkryją „zaświaty”?
Homilia do dzieci
01/01/21 ks. Tomasz Rogoziński
Gromadzimy się, by świętować z Jezusem dzień Jego i naszej Matki. Chcemy Maryi podziękować za to, że przyjęła Boży plan w swoim życiu i stała się Matką Syna Bożego. Chcemy się od niej uczyć zachowywania i rozważania tajemnic wiary w naszych sercach i życiu. Ponadto pragniemy Ją dzisiaj prosić, aby płaszczem swej opieki otoczyła nas i naszych bliskich. Niech obraz Maryi pochylającej się nad dzieciątkiem Jezus wniesie w nasze życie wiele pokoju i nadziei.