Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Sugestie programowe

Jak owocnie przeżywać każde spotkanie z Jezusem?

01/01/21
W pierwszy dzień nowego roku 2021 Kościół obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Wpisuje się ona w przeżywaną przez nas oktawę uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie ma lepszej okazji, by rozważać macierzyństwo Maryi względem Syna Bożego, jak właśnie w tym czasie. Nasze serca i wzrok wciąż zwrócone są w stronę betlejemskiego żłóbka.
Żłóbki tradycja chrześcijańska buduje począwszy od czasów św. Franciszka z Asyżu, by przypomnieć o wcieleniu Syna Bożego i Jego zamieszkaniu pomiędzy nami.
W roku duszpasterskim poświęconym Eucharystii w świętowanie Maryi Bożej Rodzicielki wpisuje się także nasza refleksja nad tym, jak owocnie przeżywać każde spotkanie z Jezusem podczas Mszy Świętej. Maryja, Matka syna Bożego, jest dla nas przewodniczką w tym spotkaniu, stała się Matką Tego, który w Wieczerniku uczynił z siebie pokarm na drogę do życia wiecznego.
 
„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2020/2021
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.