Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

30 niedziela okresu zwykłego

Sugestie programowe
24/10/21
Wprowadzenie w celebrowane misterium Chrystusa: Uczniowie pragnęli jak najprędzej ustanowić królestwo. Nie rozumieli, że zatrzymanie się z powodu niewidomego żebraka należało do istoty królestwa Jezusa. Słowom Jezusa towarzyszą liczne „czyny, cuda i znaki” (Dz 2, 22), które ukazują, że królestwo jest w Nim obecne. Potwierdzają one, że Jezus jest zapowiedzianym Mesjaszem (KKK 547).
Sugestie słuchacza
24/10/21
Może zatem jesteśmy nazbyt powściągliwi w naszych modlitwach? Może powinniśmy usilniej kierować do Boga nasze wołania w myśl zasady, iż to gwałtownicy zdobywają niebo? Uczestnicząc we mszy świętej często odnosi się wrażenie, że we wspólnym wyznawaniu wiary jesteśmy bardzo cisi, nieraz wręcz niemi. Słychać jedynie śpiew księdza i organisty. Na pewno warto zadbać o jak najpiękniejszą, a jednocześnie zachęcającą do udziału wiernych liturgię, ale powinniśmy też zapytać samych siebie, czy rzeczywiście to wiara, autentyczna tęsknota za spotkaniem z żywym Bogiem jest motywacją naszej obecności w świątyni.
Homilia do dorosłych
24/10/21 ks. Radosław Kacprzak
Przypatrując się zachowaniu Jezusa przypomina mi się rozmowa z pewnym człowiekiem, który stracił wzrok i wołał o pomoc wielu ludzi korzystając także z porad różnych specjalistów. Robił wszystko, by wrócić do normalnego funkcjonowania, ale gdy dowiedział się, że nigdy nie będzie to możliwe, mocno się załamał i zbuntował nawet przeciwko Panu Bogu. Mówił, że nie chciało mu się żyć, bo utracił to, co było dla niego najcenniejsze. Jednak spotkał w swoim życiu człowieka, który podpowiedział mu, by nie bał się wykrzyczeć tego bólu przed Bogiem i spróbował na nowo odkryć wiarę pomocną w prawdziwym uzdrowieniu.
Homilia do dorosłych
24/10/21 ks. Kazimierz Zdziebko OMI
Jakże wiele świateł rozbłyskuje w naszym życiu obietnicami szczęścia z posiadanych i ciągle pomnażanych dóbr materialnych, obfitości zdrowia, które chronią cudowne specyfiki, nieziemskiej urody i prawie wiecznej młodości zamkniętej w wegańskich kosmetykach pełnych witamin i wulkanicznej wody (choć nie wiadomo, z którego wulkanu). Kolorowe neony, już na przedmieściach, oślepiają reklamami coraz to nowszych produktów, które człowiek powinien posiąść na własność, aby poczuć się kimś szczególnym i wyjątkowym. Jakże wiele świateł rozbłyskuje na pierwszych stronach kolorowych pism o życiu gwiazd i na ekranach telewizorów zawieszonych na ścianach salonów.
Homilia do młodzieży
24/10/21 s. Arletta Ziółkowska
Czy myślimy o tym, jak nas widzi Bóg? Czy pamiętamy, że On jest? On nas widzi i słyszy. Zna nasze myśli, słowa i uczynki. Słucha naszych modlitw – tych najcichszych i tych głośnych. Pan Jezus słyszy wszystko zawsze. Pozwolił jednak, by Bartymeusz wołał i domagał się, nie zważając na innych ludzi. Chrystus pochwalił jego wiarę i uzdrowił go, przywracając mu wzrok, ten fizyczny – zewnętrzny i ten duchowy – wewnętrzny.
Homilia do dzieci
24/10/21 Monika Zuber
My też często wartościujemy ludzi. Wydaje nam się, że jedni są ważniejsi od innych. Popadamy w pułapkę myślenia, że trzeba być znanym, bogatym i wpływowym by posiadać jakąś wartość. Ale zaraz zobaczymy, że Bartymeusz jednak posiada coś, co go wyróżnia pośród tłumu, jaki otacza Jezusa.