Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
24,90 zł 21,20 zł
15 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Eucharystia jest dla nas szkołą miłości, ponieważ uobecniamy Ofiarę Chrystusa, wyraz największej miłości do każdego człowieka (KKK 622)

10/07/22
Podejmijmy dziś niezwykle aktualne i dość popularne zjawisko przekraczania limitów, a konkretnie pokonywania siebie, swoich przyzwyczajeń, stereotypów, odruchów i przyzwyczajeń, zwłaszcza motywowanych wygodnictwem, tak zwaną poprawnością polityczną, obawami, pragnieniem „świętego spokoju” czy najzwyczajniejszym w świecie lenistwem. Biblia dostarcza nam wielu dowodów na to, że rodząca się w człowieku wiara w Boga i w Jego Syna Jezusa Chrystusa doprowadza do radykalnej zmiany w ocenie rzeczywistości.
Dzięki niej człowiek w zupełnie nowy sposób ocenia zaistniałe sytuacje, napotykane ludzkie zachowania oraz zupełnie inaczej reaguje na pojawiające się wyzwania, nawet w obliczu realnych zagrożeń. Okazuje się wtedy, że człowieka stać na o wiele więcej bohaterstwa, ofiarności, pomysłowości i miłosierdzia, niż sam mógłby przypuszczać. O ludzkich możliwościach, w kontekście wymagań stawianych przez Boga Jahwe narodowi wybranemu – Izraelowi w Księdze Prawa, mówi Mojżesz. Wyraźnie zachęca do realizacji otrzymanych postanowień i poleceń oraz do powrotu do Boga całym sercem i całą duszą.
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.