Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Sugestie programowe

Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi

15/08/22
Patrzmy na Maryję jako na wypełnienie obietnicy Chrystusa, że przyjdzie On powtórnie i zabierze nas do siebie, abyśmy i my byli razem z Nim. W Polsce wspominamy dziś także 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. To kolejny znak opieki Maryi nad naszym narodem w historii. Prośmy za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, aby z odwagą służyli naszej ojczyźnie i byli wierni dewizie przodków: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Pociągnięci tradycją przodków przynosimy dziś do świątyni także bukiety kwiatów, ziół i zbóż. Prosimy o ich pobłogosławienie, aby ofiarować je Bogu przez ręce Matki Bożej Zielnej.
Życie Maryi miało rys eucharystyczny. Dokonała się w Niej cudowna wymiana darów: z Jej ciała Syn Boży przyjął ludzką naturę, a Ona została wewnętrznie ukształtowana przez Jego Boską doskonałość. Każdy z nas, wzmocniony udziałem tej Eucharystii i mocą Chrystusa przyjętego w Komunii Świętej, niech powróci do codzienności, aby – jak będziemy się dziś modlić – zbierać pełne naręcza dobrych uczynków. Aby u końca naszej ziemskiej drogi mogła nas przedstawić Bogu w niebie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi.
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.