Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
24,90 zł 21,20 zł

33 niedziela okresu zwykłego

13/11/22
Zainspirowani liturgią słowa podejmijmy temat wytrwałej czujności. Jest to temat istotny, od wytrwałości bowiem zależeć będzie ocalenie życia! Natomiast dzięki czujności uniknie człowiek wielu błędów i nieszczęść. Czasy obecne nie sprzyjają cnocie wytrwałości. Wielu ludzi kieruje się dziś porywami serc. Nie czynią tego, czego, jak mówią, nie czują. Mobilizują się do czegoś tylko wtedy, kiedy mają taką potrzebę.
Sugestie słuchacza
13/11/22 Robert Olejnik
Nie wiem, Czcigodny Homilisto, czy dostaniesz lepszą okazję niż ten fragment, by pokazać swoje „ludzkie oblicze”. Brzmi dziwnie, ale w moim odczuciu, to nie jest pozbawione sensu. Dziś wiele osób, które nawet uznają się za wierzące, ma sporo różnych wątpliwości odnośnie do kapłaństwa. Przez media przewijają się dyskusje o majątkach księży, wielkie diecezjalne inwestycje (ich sensowność zostawmy z boku)… To wszystko sprawia, że obraz kapłaństwa jest mocno zniekształcony. Jak jest naprawdę? Czy ksiądz rzeczywiście ma tak dobrze, jak się niektórym wydaje? Godzinka dziennie (msza), ewentualnie kilka lekcji w szkole, a potem wolne? Może to właśnie jest okazja, żeby pokazać, jak wygląda Twój dzień.
Homilia do dorosłych
13/11/22 o. Marcin Wrzos OMI
Bóg wskazuje nam niebo, jako ostateczny cel ziemskiej chrześcijańskiej podróży. Zawierają się w tej drodze zmagania o wiarę, zmagania z własnym grzechem, przeciwnościami, zmagania o piękną rodzinę, relacje... Zawiera się w niej i wiele szczęśliwych momentów – to wszystko, co nazywamy „naszym życiem”. Bóg zaprasza w słowie do wytrwałości, do zaufania Mu, do tego, aby nieważne kiedy On przyjdzie – to aby znalazł nas czekającymi.
Homilia do dorosłych
13/11/22 ks. Radosław Rychlik
Przyjdzie dzień, kiedy nie zostanie kamień na kamieniu z naszego życia. Trzeba napisać testament i rozdać innym to coś zgromadził, a wtedy zobaczysz, co tak naprawdę należy do ciebie. Zobaczysz, może nawet z przerażeniem, co ze sobą zabierzesz do wieczności. Dokąd więc prowadzi moja życiowa droga? Kogo w życiu słucham? Na kim opieram swą przyszłość? To pytania na dziś, bo zbliża się dzień palący jak piec. Jeżeli zgromadzimy tylko słomę, marny nasz los. Trzeba nam inwestować w złoto wiary i miłości, tylko to przetrwa. Tylko to zabierzemy ze sobą.
Homilia do młodzieży
13/11/22 s. Arletta Ziółkowska
Ewangelia mówi nam o ostatnim przyjściu Syna Człowieczego. Oto przybliża się koniec roku liturgicznego i Kościół wyraża pragnienie, abyśmy myśleli o sprawach ostatecznych: o śmierci, sądzie, piekle i niebie. Ktoś powie: to takie niemodne. Inny: nie będzie mnie Kościół straszył piekłem. A tu nie chodzi o straszenie. Mamy pomyśleć, jaki cel naszej życiowej podróży obieramy.
Homilia do dzieci
13/11/22 ks. Dariusz Zuber
Pan Jezus zachęca nas do tego, aby nie poddawać się i nie zniechęcać, gdy ktoś śmieje się z nas, bo pomagamy innym. Dlaczego? Ponieważ Pan Jezus dodaje nam wiary oraz wspiera nas w kroczeniu drogą dobra i miłości oraz dodaje nam mądrości, abyśmy potrafili wytłumaczyć innym dlaczego okazujemy miłość i troskę potrzebującym. Tak też zrobił Piotr, który z odwagą wyjaśnił kolegom, dlaczego bawi się Danielem i to zmieniło ich nastawienie wobec Daniela.