Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Sugestie programowe

Królestwo Chrystusa przychodzi do nas podczas każdej Eucharystii (KKK 2816)

20/11/22
Liturgia słowa z uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata umożliwia nam zwrócenie szczególnej uwagi na znaczenie osobistej decyzji, na mocy której człowiek chce – nie musi, ale chce – dokonać wyboru Tego, któremu powierzy swoje losy, któremu odda swoje życie, którego poprosi o to, aby nim kierował. Im bardziej świadoma i przemyślana, motywowana wiarą i roztropnością będzie to decyzja, tym piękniejsze będą jej owoce. Kandydatów na przejęcie naszego życia, zawładnięcie nim w celu zdominowania nas, jest wielu.
Większość w istocie stanowią przedstawiciele jednego władcy, władcy ciemności, który w sposób niezwykle inteligentny i przebiegły próbuje posiąść człowieka, chcąc wykorzystać jego nieuporządkowanie pragnienia, targające człowiekiem pożądliwości, czy wabiąc obietnicami niemożliwymi do spełnienia. Wabiąc pełną wolnością, władca ten prowadzi do głębokiego zniewolenia, a w konsekwencji do śmierci.
Nasza codzienna modlitwa: przyjdź królestwo Twoje niech będzie ciągle nowym wyborem Jezusa jako naszego Króla!
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.