Polecamy
Ekumenia żyje nadzieją. Medytacje ekumeniczne
o. prof. Wacław Hryniewicz
KSIĄŻKA
39,90 zł 1,00 zł

3 niedziela wielkanocna

Sugestie programowe
01/05/22
Bóg przez chrzest uczynił nas swoimi przybranymi dziećmi. Dzięki przyjęciu sakramentu chrztu świętego możemy cieszyć się z obietnicy naszego zmartwychwstania i z ufnością go oczekiwać (kolekta). Okres wielkanocny, a szczególnie jego niedziele, jest dobrą okazją do przypomnienia tej prawdy.
Sugestie słuchacza
01/05/22 Rafał Bernard
Obraz Boga z Janowej Apokalipsy nie ułatwia nam identyfikacji Boga w naszej rzeczywistości, oddala Go raczej od nas niż przybliża. Czy taki jest naprawdę Bóg, czy tak wygląda „niebo”, czy też jest to tylko projekcja ludzkich wyobrażeń, sen o potędze? Jakże inny jest Jego obraz w Chrystusie spotykającym apostołów po zmartwychwstaniu. Ciepły, życiowy, z przesłaniem. Czy jednak Chrystus mówi do każdego? Czy każdemu doradza, jak „łowić” jego własne „ryby”? A może już nie raz nałowiliśmy tych „ryb” i tego nie dostrzegliśmy?
Homilia do dorosłych
01/05/22 ks. Arkadiusz Ksycki
Opowiadania ewangeliczne relacjonujące losy Jezusa i Apostołów po zmartwychwstaniu to w głównej mierze opisy spotkań ze Zmartwychwstałym. Chrystus bowiem nie zmartwychwstał sam dla siebie, ale dla nas. On pragnie swoich apostołów, jak i wszystkich nas – apostołów współczesnych czasów – włączyć w swoje zmartwychwstanie.
Homilia do dorosłych
01/05/22 ks. Piotr Winkler
„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym” (św. Jan Paweł II). Ten, kto kocha, wie, że żyje, a jego życie ma sens. „Gdzie jest miłość, tam jest życie” – powiada Mahatma Gandhi. Można by jeszcze długo mówić o miłości, a i tak nie byłoby to wszystko.
Homilia do młodzieży
01/05/22 s. Urszula Kłusek SAC
Minęło niewiele czasu od Wielkiego Piątku i ukrzyżowania Jezusa. Ich Mistrz umarł, a razem z Nim wszystkie ich nadzieje. Wszystkie piękne plany na działalność w imię Jezusa. Nic nie zostało oprócz pustki, rozpaczy i beznadziei. Nic, bo Jezus umarł! Bo stracili Mistrza! Tak, kobiety w niedzielny poranek mówiły, że Pan zmartwychwstał. Magdalena twierdziła, że Go widziała i że mają iść do Galilei i tam Go zobaczą, ale kto uwierzy kobiecie!? Kto uwierzy, że zakatowany na śmierć na krzyżu człowiek powstał z martwych!? Kto w to uwierzy?
Homilia do dzieci
01/05/22 Lidia Lasota
Apostołowie prawie trzy lata żyli blisko Pana Jezusa i jakby tworzyli rodzinę. Po Jego śmierci uczniowie się rozproszyli. Wrócili do swoich łodzi i na nowo zajęli się łowieniem ryb. Zobaczcie oni mieli łowić ludzi, czyli po zmartwychwstaniu Pana Jezusa głosić Jego naukę, a powrócili do łowienia ryb. Niestety ich całonocna praca i trud były bezowocne, bo mimo iż byli dobrymi rybakami i znali się na swoim fachu, nie potrafili nic złowić. W takich okolicznościach przyszedł do nich Pan Jezus. Ale czy Go poznali?