NMP Królowej Polski
Sugestie programowe

„Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam”

03/05/22
Gromadzi nas Chrystus na Eucharystii w ważnym dniu, który pokazuje, jak historia naszej ojczyzny splata się z zawierzeniem Maryi. Ważnym wydarzeniem w historii – nie tylko Polski – było uchwalenie w 1791 r. pierwszej w Europie konstytucji. Dzień ten przypomina nam także o opiece, jakiej doświadczamy od Maryi, którą obraliśmy za naszą Królową. Wspomnijmy krótko rok 1607, w którym nieopodal Neapolu pewien włoski jezuita o. Juliusz Mancinelli podczas żarliwej modlitwy pragnął pozdrowić Maryję nieznanym dotąd sobie jeszcze tytułem. Miał wówczas usłyszeć: „Czemu nie zowiesz mnie Królową Polski?”.
Ta krótka rozmowa włoskiego zakonnika z Matką Bożą niesie nam nadzieję, ale także zobowiązanie wynikające ze słów Maryi: „Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie”. Ten fakt nie był odosobniony, gdyż trzy lata później o. Mancinelli udał się do Polski, aby ponownie usłyszeć podobną treść. Objawienie powtórzyło się jeszcze trzeci raz w Neapolu.
Niezwykle ważne to dla nas, świętujących dzisiaj narodowe święto, a zarazem uroczystość NMP Królowej Polski, abyśmy pamiętali o zapewnieniach Matki, abyśmy za Jej opiekę nad naszym narodem podziękowali oraz byśmy pałali dalej osobliwą miłością do naszej Matki i Królowej.
 
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.