Trójcy Przenajświętszej
Sugestie programowe

Bóg Ojciec posłał na świat Swojego Syna – Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela, aby nam objawić tajemnicę Bożego życia

12/06/22
Doczesną, konkretną i namacalną szkołą jedności jest małżeństwo i rodzina. „Małżeństwo jest ikoną miłości Boga do nas. Również Bóg jest bowiem komunią: trzy Osoby – Ojciec, Syn i Duch Święty – żyją od zawsze i na zawsze w doskonałej jedności. (…) Bóg tworzy z dwojga małżonków jedną egzystencję” (AL 121). Jedność ta nie zmusza jednak do jednakowości, ale z wnętrza Trójcy łączy różnorodności.
Bóg Ojciec posłał na świat Swojego Syna – Słowo Prawdy
i Ducha Uświęciciela, aby nam objawić tajemnicę Bożego życia
(kolekta)
 
„Rodzina jest (…) znakiem chrystologicznym, ponieważ ukazuje bliskość Boga, który dzieli życie człowieka, jednocząc się z nim we wcieleniu, krzyżu i zmartwychwstaniu: każde z małżonków staje się «jednym ciałem» z drugą osobą i ofiarowuje siebie samego, aby dzielić je w pełni z drugą osobą aż do końca” (AL 161). Dzięki Duchowi Świętemu „rodzina przyjmuje życie, rodząc je w swoim łonie, otwiera się i wykracza poza swoje granice, aby obdarzyć swoim dobrem również innych, aby otoczyć ich opieką i dążyć do ich szczęścia” (AL 324). Dzisiejsza uroczystość to okazja do głoszenia światu miłości Trójcy i prawdy, że jej odbicie warte obrony to rodzina – „jeden z najwspanialszych pomysłów Pana Boga” (abp D. Zimoń).
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.