Polecamy
Przeciw banalizacji Jezusa
Gerhard Lohfink
KSIĄŻKA
44,90 zł 5,00 zł

Zesłanie Ducha Świętego

Sugestie programowe
05/06/22
Dziś w sposób szczególny kościoły mogą być określane naszymi wieczernikami. Duch Święty zstępuje w nich na uczestników liturgii podobnie jak na Maryję i apostołów w dzień Pięćdziesiątnicy. Uzdalnia współczesnych katolików do zrozumienia nauki Ewangelii, do życia według tego, co duchowe i zgodne z wolą Bożą, do modlitwy i odkrywania w sobie godności dziecka Bożego.
Sugestie słuchacza
05/06/22 Iwona, Andrzej Tomaszewscy
ak odróżnić jakieś uniesienie emocjonalne, wzruszenie od autentycznego doświadczenia Ducha Świętego? Może to być problemem w naszych czasach, kiedy uczucie, samopoczucie, przeświadczenie, wrażenie coraz częściej decyduje o naszych najważniejszych życiowych wyborach. Przecież tak łatwo dajemy się sterować tym, którzy zarządzają (np. przez media, film, muzykę) naszymi emocjami.
Homilia do dorosłych
05/06/22 ks. Radosław Kacprzak
Słowa Jezusa z Ewangelii są zaproszeniem, by w duchu refrenu dzisiejszego psalmu wołać o zstąpienie Ducha Świętego, który nas odnowi i rozpali ogień swojej miłości. Jak zatem można odkryć Bożego Ducha, który nas wszystkiego nauczy i stanie się prawdziwym mieszkańcem naszej duszy?
Homilia do dorosłych
05/06/22 ks. Robert Klemens COr
Otóż spoglądając wstecz – a z przeszłości czerpie się mądrość przyszłości – bez trudu. Zauważmy, że słowa papieża wypowiedziane w 1979 roku stały się proroczym wołaniem, które w sposób namacalny zmieniły dzieje Polski, Europy i świata. Moc Ducha, który wtedy powiał przez polską ziemię i porwał serca Polaków, skutkował nowością ludzkich relacji. Historia, która jest nauczycielką życia, czerpie swą mądrość z wydarzeń, dziejących się w chronologii i od Tego, który jest władcą czasu – od Boga.
Homilia do młodzieży
05/06/22 ks. Jacek Zjawin
Pierwsi chrześcijanie wrzeszczeli z radości, bo poczuli, że już nie podlegają posępnym i przerażającym bóstwom starożytnym, które swoimi kaprysami zatruwały im życie. Poczuli, dzięki głoszonemu słowu i mocy Ducha Świętego, że nad ich życiem czuwa dobry, kochający Bóg. Uświadomili sobie, że teraz już nie muszą się niczego bać, bo cokolwiek się stanie Bóg Ojciec ich nie zostawi. Wrzeszczeli z radości. Trudno sobie wyobrazić ogrom pozytywnych emocji, które spowodowały taką reakcję.
Homilia do dzieci
05/06/22
Kiedy człowiek się boi, ze strachem rozgląda się wokół siebie, obawia się spotkań z ludźmi, woli w spokoju przeczekać niepewne chwile. W podobnej sytuacji znaleźli się Apostołowie: ich ukochany Nauczyciel i Mistrz został ukrzyżowany. Byli z tego powodu bardzo smutni i osamotnieni. Nie wiedzieli, jak będzie wyglądać ich dalsze życie. Nie musieli się jednak martwić zbyt długo, ponieważ sam Jezus obiecał, że pośle im Pocieszyciela.