Polecamy
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Pierwsza Komunia Święta

Homilia do dzieci
01/05/22 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Drogie dzieci, dzisiaj jest jeden z piękniejszych dni w waszym życiu. Razem z mamą, tatą, rodzeństwem i rodziną uczestniczycie we Mszy św., podczas której pierwszy raz w życiu przyjmiecie Komunię św. Przygotowywałyście się do tego dnia od pierwszej klasy, można powiedzieć, że przez prawie trzy lata. Ale to były spotkania na katechezie w kościele, na lekcji religii. Pozwólcie, że podpowiem wam, iż każdy z nas do spotkania z Panem Jezusem w Komunii św. przygotowywał się od samego dnia urodzin.
Homilia do dzieci
01/05/22 bp Antoni Długosz
Uczestnicząc we Mszy św. (obraz) pragnęliśmy otrzymać Pana Jezusa w Komunii św. Wiele razy pytaliśmy rodziców: kiedy nastąpi ta chwila. Oczekiwanie na spowiedź i Komunię św. trwało prawie trzy lata naszej szkolnej katechezy. Na niej poznawaliśmy Pana Jezusa (obraz) Jego słowa i czyny, by jak najlepiej wypadły dwa ważne spotkania z Jezusem w spowiedzi i Komunii świętej.
Homilia do dzieci
01/05/22 ks. Grzegorz Świecarz
Drogie dzieci! Właśnie taką wędrówką jest nasze życie – wędrówką na szczyt, wędrówką do naszego najlepszego Ojca w niebie. My jesteśmy wędrowcami, takimi jak ci Izraelici, o których czytał nam Michał (lektor, rodzic). Wędrowali oni czterdzieści lat przez pustynię, pośród piachu, kamieni, jadowitych węży. Bóg pamiętał o nich codziennie, zsyłając im potrzebny do przeżycia pokarm. Mogli więc śmiało iść przed siebie, nie martwiąc się o pokarm.