1 niedziela Wielkiego Postu

Sugestie programowe

06/03/22
Wiara w Jezusa to próba zaufania największej miłości, która zawsze przyjmuje i przebacza, a człowiek znajduje wreszcie drogę prawdziwą, jedyną i stałą (Lumen fidei, 13)
Nic nie daje takiej pewności w życiowych starciach o świętość jak prymat Boga. Stwórca w nadmiarze miłości nie przestaje się do nas zwracać jak do przyjaciół, daje nam odczuć swą obecność, zaprasza nas do wspólnoty z sobą i przyjmuje nas do niej (KKK 142). Naszą odpowiedzią na to zaproszenie jest wiara – pełne wolności i ufności oddanie Panu Bogu rozumu, serca, woli (KKK 143), a odrzucenie bałwochwalstwa – chwalenia bałwanów, bożków, figurek, posążków, które „mają usta, ale nie mówią, mają oczy, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą i nie ma oddechu w ich ustach (Ps 135, 16n). Właśnie dlatego są wygodne, ponieważ w przeciwieństwie do prawdziwego Boga milczą, a człowiek może wtedy robić wszystko.
 
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.