Polecamy
Aha, o to chodzi! Domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej Best
seller
praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka
KSIĄŻKA
19,90 zł 16,90 zł

Niedziela Palmowa

Sugestie programowe
10/04/22
Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień włącza wiernych w wydarzenia ostatnich dni życia Jezusa. Jednak w liturgii nie ograniczamy się do wspominania minionych wydarzeń, ale zanurzamy się w samą tajemnicę paschalną, umierając i powstając wraz z Chrystusem (DH 77). Zbawiciel daje nam przykład pokory do naśladowania. On uniżył się już poprzez wcielenie, kiedy stał się człowiekiem, a później przyjął niesprawiedliwy wyrok i oddał za nas życie.
Sugestie słuchacza
10/04/22 Anna Lipczyńska
Powiem szczerze, że nie pamiętam, abym kiedykolwiek słyszała homilię po czytaniu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. „Oto słowo Pańskie”… i zaraz „Wierzę w jednego Boga…” – tyle. Tymczasem refleksja, choćby bardzo krótka, po tak potężnym ładunku SŁOWA, wydaje mi się wręcz konieczna!
Homilia do dorosłych
10/04/22 ks. Arkadiusz Ksycki
Do zrozumienia niełatwej nauki, jaka ukryta jest w Męce Jezusa, prowadzi nas medytacja dzisiejszego opisu Pasji Pana Jezusa, według opisu Łukasza. Naszą uwagę skierujmy na trzy sceny, które ukazują nam Jezusa w relacji do bliskich mu osób – jego uczniów. W tych scenach, każdy z nas może przyjrzeć się sobie, swojej osobistej postawie ucznia wobec Jezusa. To też pomoże nam odkryć, że jako uczniowie Chrystusa Pana przez łaskę wiary, jesteśmy posłani do świata, aby w nim uobecniać Chrystusowy Pokój.