Zmartwychwstanie Pańskie
Sugestie programowe

Chrystus zmartwychwstał i żyje na zawsze, a dzięki temu i my razem z Nim żyć będziemy bez końca (KKK 989)

17/04/22
Kluczowym słowem czytań, rozważań i komentarzy do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego jest wiara. Wiara w Bożą moc i skuteczność, wiara Bogu, który jest w stanie pomagać ludziom w życiu, a trwanie w Nim ma sens. Szlachetnym zadaniem dla współczesnych katolików jest przywracanie światu wiary w to działanie Pana.
Jeśli sami przekonali się o aktywnej obecności Boga w życiu, to identyfikując się jako Jego córki i synowie, z radością podejmą diagnozę Kościoła: „Właśnie dlatego, że Jezus jest Synem, że jest całkowicie zakorzeniony w Ojcu, mógł zwyciężyć śmierć i pozwolić zajaśnieć pełni życia. Nasza kultura straciła zdolność dostrzegania konkretnej obecności Boga, Jego działania w świecie. Uważamy, że Bóg znajduje się w zaświatach, na innym poziomie rzeczywistości, oddzielony od naszych konkretnych relacji. Gdyby tak było, gdyby Bóg nie był zdolny do działania w świecie (…)” (Lumen fidei, 17).
 
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.