Polecamy
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł

Co miesiąc - adoracje, nabożeństwa

03/03/22 ks. Maciej K. Kubiak
Schemat nabożeństwa i proponowane teksty można wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca lub w innym dniu marca.
07/04/22 ks. Maciej K. Kubiak
Schemat nabożeństwa i proponowane teksty najlepiej wykorzystać podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca (7 IV).
Homilia do dorosłych
04/03/22 ks. Andrzej Ziółkowski CM
Pierwszopiątkowe spotkanie z Chrystusem, który przebacza nam wszelkie grzechy i zaniedbania, uzdalnia nas do tego, aby podjąć się pracy nad własnym wnętrzem. Ponieważ każdy z nas jest innym człowiekiem, dlatego jest wiele form pracy nad: – kształtowaniem sumienia, – siłą woli, – kierowaniem umysłu, – poskramianiem zachcianek ciała.
Homilia do dzieci
04/03/22 Danuta Szelejewska
Kochać mamy każdego bez wyjątku. Powód jest jasny, prosty i oczywisty: miłość nie zna absolutnie żadnych granic, można ją spotkać zawsze i wszędzie. Dosięgnie każdego, bez względu na wiek, czas i miejsce. Mimo tego, że wymaga rezygnacji z siebie, nie dopuszcza lęku. Jest najbardziej drogocenna ze wszystkiego. Trzeba jednak o nią zabiegać i się starać. Wybierając trud oraz rezygnację z przyjemności, dajemy świadectwo Chrystusowi i przyciągamy innych do Niego. Warto też pamiętać, że działanie bez miłości jest martwe.
Homilia do dorosłych
01/04/22 ks. Andrzej Ziółkowski CM
W ewangelii dnia jest mowa o ludziach, którzy zamierzali zabić Jezusa. Miało to miejsce w Judei. Można powiedzieć, że owi Judejczycy zrobili „krecią robotę” wszystkim Żydom. A przecież wśród Izraelitów wielu było niezwykle wspaniałych ludzi, którzy słuchali nauk Nazarejczyka i uwierzyli w Niego. Do ich serc i umysłów dotarły słowa Dobrej Nowiny.
Homilia do dzieci
01/04/22 Danuta Szelejewska
Nauczanie Chrystusa odnosiło się nie tylko do ludzi Jemu współczesnych. Dla chrześcijanina żyjącego w XXI wieku, tu i teraz, słowa oraz czyny Mistrza z Nazaretu powinny stanowić fundament codziennego życia. Strzeżmy się postawy bezbożnych z Księgi Mądrości: „Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości. «Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo – jak mówił – będzie ocalony». Tak pomyśleli – i pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła” (Mdr 2, 19–21). Cierpienie związane z męką i śmiercią na krzyżu jest niezbitym dowodem oraz najbardziej wyraźnym przejawem miłości Boga do człowieka.