8 niedziela okresu zwykłego
Sugestie programowe

Eucharystia jest czasem szczególnej formacji sumienia oraz okazją do przyjmowania Bożego słowa przez wiarę i modlitwę (KKK 1785)

27/02/22
Tematem głównym liturgii słowa warto uczynić dziś skarbiec nie ręką ludzką uczyniony. Jest nim oczywiście ludzkie serce, uczynione przez Boga Stwórcę, pojmowane biblijnie jako ośrodek życia, źródło myśli, słów, czynów oraz decyzji. Od jego jakości zależy to, w jaki sposób postępuje człowiek, jak postrzega rzeczywistość, jak traktuje Pana Boga, ludzi oraz samego siebie.
To w tym właśnie skarbcu dokonują się procesy, których z pozoru nie można dostrzec, lecz które ujawniają się w przy różnych okazjach, w określonych sytuacjach, jak choćby w momencie zagrożenia czy silnego stresu, w chwilach wielkich emocji czy silnych ludzkich uczuć. Ważne, by każdy dotarł do prawdy o faktycznym stanie własnego serca – czy jest ono domem prawdy (por. KKK 2563), czy przeciwnie, nie daj Boże, domem kłamstwa.
 
„Posłani w pokoju Chrystusa”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2021/2022
 
 
Dzięki niej „Bibliotekę Kaznodziejską” będziesz otrzymywał regularnie, w specjalnej cenie i z bezpłatną wysyłką! Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści przygotowaliśmy dla Prenumeratorów.